1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bu takımı el birliği ile batırdılar
Bu takımı el birliği ile batırdılar

Bu takımı el birliği ile batırdılar

Bugün Kocaeli deplasmanına gidemeyen ve karşılaşmaya çıkamayan Diyarbakırspor talimatlar gereği otomatikmen amatöre düşen Diyarbakırspor'da, Milletvekillerine, Bakanlara,Vali Mustafa Toprak'a, Belediyelere ve kentin diğer ileri gelenlerine yönelik tepki y

A+A-

Kayyum yönetiminin görevi bırakmasından sonra Kulüp'te sorumlu olan hiç kimsenin olmaması nedeniyle deplasman organizasyonu için yarımdımcı antrenör Aytekin Yıldırım, kapı kapı dolaşarak Kocaeli deplasmanı için destek arayışına girdi.

Aytekin Yıldırım bugün yaptığı açıklamada Kocaeli maçına gidilememesinin nedenlerini ve yaşanan acı tabloyu gözler önüne serdi.

Yıldırım:"Hafta içi ilk olarak TFF ile bağlantıya geçtik, buradan bizlere çok net bir şekilde hiç bir suretle ne uçak, ne de konaklama giderlerini karşılayamayacaklarını ifade ettiler. Bu olumsuzluk karşısında bu defa hem işadamlarımıza, hem de diğer yandan kentin mülki amirlerine durumu ilettik. Çalmadık kapı, gitmedik yer bırakmadık, sadece İşadamlarımızdan Sayın Aziz Özkılıç bizlere 5 bin TL bir destek sundu, fakat bu paranın bu deplasman için yetmeyeceğini,  uçakla gidilse 12-13 bin TL tutan minimum bir para gerekliyidi. Otübüsle bile 20 saat gitsek bunun için bile 7-8 bin TL bir gider sözkonusu idi, Aziz beyin verdiği otübüs için bile yetmiyordu. düşünün 25 kişinin otübüsle 1500 km yol gittiğini bu çocukların yemesi içmesi, kalması barınması nasıl olacak. Bunları heryere anlattık, çalmadık kapı bırakmadık, maalesef üzülerek belirtiyorum, çaldığımız her kapı yüzümüze kapandı, an acısıda sadece 2-3 bin TL için valiliğinde bizlere sahip çıkmaması bizleri çok daha üzmüştür.

Hafta içerisinde Sayın Bakanlarımız Ahmet Davutoğlu ve Sayın Mehdi Eker'de kente gelmişlerdi. Hafta içersinde sayın Valimizle birlikte bir yemekte buluşmuşlardı, bizlerde derdimizi direk iletmek için oraya gittik, Sağolsun Sayın Davutoğlu bizleri orada çok sıcak karşıladı, bizim orda olduğumuzu duyunca geldi bizlere direk olarak problemin ne olduğunu sordu, bizlerde sıkıntılarımızı anlattık, Kocaeli maçına gidemediğimizi, gitmezsek ligden ihraç edileceğimizi söyledik, o arada Sayın Valimiz Mustafa Toprak biz sayın bakanla konuşurken araya girdi ve sayın Bakana "Bunların deplasman giderlerini TFF karşılıyor" dedi, fakat bu maça TFF'nin hiç bir gideri karşılamadığını bilmiyordu sayın bakana yanlış bilgi veriyordu, biz tekrar müdahele ederek TFF'nin Kocaeli maçı için tek kuruş karşılamayacağıını anlattık. O arada Sayın Bakanımız Mehdi Eker'de konuşmaları sessiz bir şekilde dinliyordu, Sadece durumları çok kötü diye bir yorumda bulundu. Sonuç olarak bizlere bir kart verdiler, burayı her aradığımızda hep oyalama bir şekilde geçti ve hiç bir çözüm bulamadık.

Son olarak Cuma günü valilik tarafından takım kaptanı arandı, ve yardımcı olacaklarını söylediler, dedikleri aynen şuydu, "Siz bir şekilde Kocaeli'ye gidin, biz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile görüştük sizleri her türlü şekilde konaklamanıza yardımcı olacaklar" denildi. Bizim sorunumuz zaten Kocaeli'ye nasıl gidecez elimizdeki 5 Bin TL'nin yeterli olmadığını en azından 2-3 bin TL daha gerekli olduğunu söyledik. Biz zaten Kocaeli'ye gidebilsek gerekirse otübüste, hatta parkta yatar o maçada çıkar geliriz, bunu bir türlü anlatamadık. Valilikten gelen son bilgi siz ulaşımı çözmeden bizi aramayın dediler".

Sonuç olarak gece geç saatlere kadar futbolcularla kulüp yemekhanesinde sabaha kadar bekledik, ağlayanlar, hıçkırıklara boğulanlar vardı aramızda. Çünkü bu maça çıkılamazsa Koca bir kulübün liglerden ihraç edileceğini tüm futbolcu kardeşlerimiz hepsi biliyordu. Bir sonuç elde edilemeyince herkes ayrıldı Herkese geçmiş olsun. Bu takıma kimse sahip çıkamadı."

HABERE YORUM KAT