1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Bu son iftarım olacak'
'Bu son iftarım olacak'

'Bu son iftarım olacak'

Gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya gelen Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde aday olmayacağının sinyalini verdi. 'Bu sizlerle son iftarım olacak gibi' diyen Demirbaş, kentte yapmak istedikleri 'Ortak Yaşam

A+A-

Gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya gelen Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, 7 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde aday olmayacağının sinyalini verdi. 'Bu sizlerle son iftarım olacak gibi' diyerek bunu ortaya koyan Demirbaş, kentte yapmak istedikleri 'Ortak Yaşam Anıtı' için de gazetecilerin görüşlerine başvurdu.

Erdebil Köşkü'ndeki iftar yemeğinle konuklarıyla hem Türkçe hem de Kürtçe konuşan Demirbaş, 9 yıldan beri belediye başkanlığı yaptığını belirterek,bu süre zarfında muhatap olduğu Diyarbakır'daki basın mensuplarının iyi niyetli ve fedakar olduğunu söyledi.

'DİYARBAKIR BASINI FEDAKARDIR'

Demirbaş,”Diyarbakır'daki basın emekçilerinin bir benzeri bence Türkiye'de yok. Çünkü buradakiler daha içten ve samimi duygularla çalışıyor. Zaman zaman aleyhimize haberler de oldu,bunları çok yadırgamıyorum da.Buna rağmen Diyarbakır basını bizim için değerlidir.” dedi.
Asıl mesleği olan öğretmenliğe geri dönmenin ip uçlarını veren Demirbaş,çarpıcı mesajlar verdi.'Ortak Yaşam Anıtı' ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Demirbaş,ulusal medyanın olayı saptırarak asıl amaçlarına zarar vermesinden çekindiğini ifade etti.

'ULUSAL MEDYA OLAYI SAPTIRABİLİR'

Demirbaş, ”Bu belki de benim sizlerle son iftarım olacak. 7 ay sonra seçim var. Bu süre zarfında beraber toplantılarımız olacak ama galiba son kez iftarda buluşuyoruz. Bundan sonra beni asıl mesleğim olan eğitimcilikte görebilirsiniz. Ortak Yaşam Anıtı yapmak istiyoruz. Kürtler kadar Keldaniler,Ermeniler,Yahudiler,Yezidiler ve bir çok halk bu toprakların gerçeğidir.Halklar zülme maruz kalarak anavatanlarını terk etti. Bir daha olmasın diye onların yaşadıkları acıları simgelemek ve ortak kardeşlik mesajı vermeyi amaçlıyoruz. Tabi bunu yaparken dış medyanın yani ulusal medyanın olayı yanlış yere çekmesinden endişe ediyoruz. Bu yüzden bu projeyi nasıl yapabiliriz diye görüşlerinizi alacağım. Benim kimseden korkum yok,bu yolda ödenmesi gereken tüm bedelleri ve tüm acıları çektim. Tek amacım birilerinin olayı yanlış yere çekerek bu projeye zarar vermesidir.” dedi.

HABERE YORUM KAT