1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Bu numarayı sakın aramayın!
Bu numarayı sakın aramayın!

Bu numarayı sakın aramayın!

Cep telefonuna gelen cevapsız çağrıdaki numarayı geri arayan Adem Demirbağ, 160 kontöründen oldu. Bu numaradan çağrı gelirse sakın aramayın!

A+A-
İhsan AYDIN'ın haberi
Önceki gün cep telefonunda +88213213340 numaralı telefondan bir cevapsız çağrı gören Karamanlı Adem Demirbağ, Hollanda’daki eşinden çağrı gelmiş olabileceğini düşünerek numarayı geri aradı. Uzun süre çalan telefonu açan olmadı.  Adem Demirbağ, aramayı yaptıktan sonra kontörlerinin birden sıfırlandığını gördü. Telefonuna kontör yükleyen Demirbağ, ertesi gün aynı numaradan bir daha çağrı alınca tekrar numarayı aradı. Telefon yine çaldı ancak açan olmadı.  Demirbağ telefonunu kontrol ettiğinde bu sefer de 60 kontörünün düştüğünü gördü.
 
YENİ DOLANDIRICILIK YÖNTEMİ
Yeni bir dolandırıcılık olduğunu düşünen Adem Demirbağ Emniyet’e şikayette bulundu. Emniyet yetkililerinden aldığımız bilgiye göre bu tür yöntemlerle dolandırıcılık yapıldığını bu numarayla ilgili de şikayetlerin olduğu bildirildi. Yetkililer emin olunmayan telefon numaralarının kesinlikle aranmaması gerektiğini aktardılar.