1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bu mücadele kadın mücadelesidir
Bu mücadele kadın mücadelesidir

Bu mücadele kadın mücadelesidir

"Öz yönetimle özgür geleceğe" şiarıyla seçim çalışmalarını sürdüren BDP eş başkan adayları Sur ilçesi bağlı köy ziyaretlerini devam ediyorlar,Barış anaları ve sur ilçe meclis üyelerinin katılımıyla köy ziyaretlerini tüm hızıyla sürdürüyorlar.

A+A-
Gittikleri her köyde coşkuyla karşılanan eş başkanlar halk ile sohbet etti. Zorova köyünde kadınlar ve erkekler köy meydanında toplanıp eş başkanları sloganlarla karşıladılar. Halkın “jin jiyan azadi sloganları atarak birlik mesajını verdi.
 
Konuşma yapan Eş başkan adayı Fatma Şık Barut; “ buradan zorova halkı ile selamlarımızı rojava devrimine gönderiyoruz kadın devrimine gönderiyoruz. Rojava devrimi kadın erkek çocuk ve gençlerin emeği ile özerkliğini ilan etti. Ve bizler buradan rojava halkını selamlıyoruz. Halkımız artık kadınlara güveniyor. Bu mücadele kadın mücadelesidir” dedi.
 
Halk Rojava direnişini alkışlayarak “Biji yekitiya Rojava” sloganları attı. Ardından konuşmasını yapan Sur ilçe Başkanı Adnan Akgül ise; “herkesi selamlıyorum Zorova için söylenecek bir şey yoktur. Zorova kendini devrimleriyle gösteriyor. Birliğini güçlendirerek etrafındaki köyleri de örgütleyen bir köyümüzdür. Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Lozan' la Kürdistanı parçaladılar ve bu günde Cenevre için aynı şeyleri planlıyorlar ama bizler ne o dönemki gibi bilinçsiziz ne de parçalayabilecekleri bir halkız. Artık kürt halkı örgütlü ve birlik içindedir. Kürt halkını görmezden gelemezler Rojava ile bunu gördüler. Buradan rojava devrimini selamlıyor ve önlerinde eğiliyoruz ”dedi.
 
Konuşmaların ardından halaya tutuşan halk, Eş başkan adayı Fatma şık Barut ve meclis üyeleri şarkılarla coşkusunu sürdürdü.

HABERE YORUM KAT