1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Bu Kulübü kapattırmamaya yemin etmişiz'
'Bu Kulübü kapattırmamaya yemin etmişiz'

'Bu Kulübü kapattırmamaya yemin etmişiz'

DİPFUD (Diyarbakırspor Profesyonel Futbolcular Derneği) Başkanı Ramazan Kahramaner, Nurettin Uğur'un Kayyum Başkanı olarak atanmasını değrelendirerek bir basın açıklaması yaptı.

A+A-

 BASINA VE SPOR KAMUOYUNA

Bilindiği üzere aylardır, Diyarbakırspor camiasını, Spor kamuoyunu derinden rahatsız eden Diyarbakır Spor yönetimi problemlerini yaşıyoruz Kayyum atamasını bile yılan hikâyesine dönmüş, en son büyük özveri gösteren Nureddin UĞUR atanmıştır.

Sorunlar hayli ağır, birçok insan ' bırakın kapansın duyarsızlığında, vurdumduymazlığında. Bir tek DİPFUD üyeleri olarak kalsak bile, 45 yıllık çınar'ımızı kapatmamaya yeminliyiz. Ataması yapılan üyemiz Nureddin UĞUR'un her türlü arkasındayız, destekçisiyiz.

Diyarbakır spor camiasını, özellikle başkan ve yönetilerini bir araya getirip, küskünleri barıştıracak, camiayı kaynaştırma çakalarımızı başlattık sürdürecek, sonuçlandıracağız. Eski heyecan ve coşkuyu,  eski sıcaklığı kesinlikle yakalayacağız.

Borçlar ve sorunlarıyla ilgili, ayağıya kalkması ile ilgili başlattığımız kampanyanın meyvelerini almaya başladık bile…

Borçlar silinsin, başka Diyarbakır spor yok!  Kampanyamız büyük bir hızla gündeme oturdu alacaklıların noter aracağı ile alacağım yoktür. Belgelerini dosyamıza koymaya başladık bile.

En büyük sıkıntı olarak görülen “Tranfere engel borçlar” eski futbolcu, teknik adam alacakları şeklindedir. İyi niyetli, dürüst şahıslarla karşılıklı anlaşma yoluna gidecek, parasını hibe etmeyip bir kısmını talep edenlerle teke tek, kardeşçe, dostça mantık çerçevesinde görüşmeler yapıp, çözüm yolu bulmak en mantıklı yoldur, başka yolda gözükmüyor.

Kalıyor hepsinden önemlisi yeni bir yönetim sorunu; paralı, deneyimli, özverili, işibilen Diyarbakır ve Diyarbakır spor sevgisi olan bir yönetim. Böyle bir yönetim bulmadan kesinlikle Kayyım'un kongreye gitmemesi gerekiyor. Seçici ve sabırlı olması gerekiyor. Çünkü köklü çözüm gerekmektedir.

Tekrar ediyoruz DİPFUD üyeleri olarak Nureddin UĞUR'a her türlü destek verip arkasında olacağız Futbolcu kardeşlerimizi, kulüp personelini parçamız olarak görüyoruz. Mağdunyetleri ekonomik sorunları için her türlü girişimleri başlattık gideceğiz.

Diyarbakır Spor camiasını, basını, taraftarlar birliğini alacaklıları kayyım başkanı ve derneğimiz DİPFUD'la dayanışmaya, yardımlaşmaya güç olmaya çağırıyoruz. Dünya da 20 milyon sempazitanı taraftarı olan takım bir elin parmağı kadar ancak vardır. Bu taraftarlar geçmişte takımları için şehir şehir tüm imkânsızlıklara rağmen dolaşmış, sabahlara kadar stadyum kapılarında yatmış, avrupalardan özel uçaklar kaldırtmış, “Diren Diyarbekir Diren” şarkılarını dillerden düşürmemiştir. Gün ola devran döne eski günler geri döne “Başka Diyarbakır Spor Yok!” diyoruz. Herkese şimdiden şükranlarımızı iletir ve saygılar sunarız.