1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bu kez Kralkızı'na çıktılar
Bu kez Kralkızı'na çıktılar

Bu kez Kralkızı'na çıktılar

Diyarbakır Doğa Sporları Kulubü üyesi sporcular, Çermik İlçesi'ndeki Şeyhandede Şelalelesi'nden sonra, önceki gün de Dicle İlçesi'ndeki Kralkızı Barajı çevresindeki dağlara çıktı.

A+A-

Çözüm sürecinin yarattığı huzur ve güven ortamında, uzun süreden beri gidilemeyen tarihi ve turistik bölgelere yürüyüş düzenleyen Diyarbakır Doğa Sporları Kulubü üyesi sporcular, Çermik İlçesi'ndeki Şeyhandede Şelalelesi'nden sonra, önceki günde de Dicle İlçesi'ndeki Kralkızı Barajı çevresindeki dağlara çıktı.

DHA'nın  haberine göre, yürüyüş öncesi konuşan DİDOS Başkanı Abdurrahim Ekin, Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen maden faciasında yaşamını yitirenleri de anarak, “”aciada yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah'tan Rahmet, ailelerine baş sağlığı ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Bugünkü yürüyüşümüze yaklaşık 45 arkadaşımız katılıyor. Zorlu bir parkurda yaklaşık 2 saat sürecek bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sırasında yaşadığımız coğrafyanın güzel manzarasını da görme fırsatımız olacak” dedi.

'Kalbimiz Soma'da, Başımız sağolsun'

Mahmut Zeytinoğlu öncülüğünde ve birerli kolda başlayan yürüyüş, Kralkızı Baraj Gölü kıyısındaki sarp kayalık dağlarda ve derin vadilerde devam etti. Bir kez verilen molada, “Kalbimiz Soma'da, Başımız sağolsun” yazılı siyah afişle birlikte hatıra fotoğrafı çeken sporcular, daha sonra yürüyüşlerine devam etti.

Yaklaşık 2 saat süren parkur yürüyüşü sonrası sporcular, Kralkızı Baraj Gölü kıyısında yemek molası verdi. Bu kez de yaktıkları ateş üzerinde yaptıkları kebaplarla karınlarını doyuran sporcular, yorgunluklarını da baraj gölünde yüzerek attı. Bazı sporcular, su altında kalan eski köprünün korkularına çıkarak göl sularına atladığı görüldü.

Zorlu ancak zevkli

Çoğu doktor, mühendis, avukat, öğretmen ve hemşirelerden oluşan sporcular, yürüyüş parkurunun çok zorlu olduğunu ancak, zevkli geçtiğini söyledi. Sporcular, çözüm süreciyle birlikte uzun yıllardan beri gidemedikleri yerlere gitmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, herkesi bu yerleri görmeye davet etti.

HABERE YORUM KAT