1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bu karar sadece deli saçmasıdır
Bu karar sadece deli saçmasıdır

Bu karar sadece deli saçmasıdır

Alanya İl Güvenlik Kurulu skandal ve ayrımcı bir karara imza atarak, Diyarbakır taraftarının bugün (Salı) oynanacak maça alınmayacağını duyurdu.

A+A-
DİYARİNSESİ.OZEL İÇERİK
Diyarbakır'da ki ilk maç öncesi çok sıcak bir şekilde ağırlanan Alanyaspor burada oyanan ilk karşılaşmayı da 1-0 kazanarak ilçesine dönmüştü. O maçta hiç bir olay olmadığı gibi iki kulübün dostane açıklamaları sonrası ikinci maç öncesi Alanya İlçe Güvenlik kurulu üstelik hiç bir gerekçe göstermeden adına sadece "Turizmi olumsuz etkiler" bahanesini ileri sürmeleri tam bir futbol skandalı olarak değerlendirildi.
 
Büyükşehir Yönetimi ve Diyarbakırlı Taraftarlar da maç öncesi alınan bu şok karar üzerine girişimler başlatıldığını ve alınan bu kararın ve gerekçenin gülünç olduğunu dile getirerek karara tepki gösterdiler.
 
DELİ SAÇMASI
 
Diyarbakırspor Azrailler Grubu Yönetimi adına konuşan Ramazan Tugay Alanya İlçe Güvenlik Kurulu Kararını kabul etmek mümkün değil, bu kararı alanların akıllarından şüphe etmek lazım dedi. Tugay: "Büyükşehir Belediyespor'un bugüne kadar hiç bir deplasman maçında en ufak bir olay olmamıştır. Ligin en centilmen kulübü seçilmiştir. Alanya İlçe Güvenlik Kurulu tam bir komedi sergilemektedir, üstelik anayasada belirtilen ayrımcılık suçunu açıkça ihlal etmektedirler. Bunları bu göreve getirenlerin akıllarından şüphe etmekteyiz. Bu nasıl bir karardır, ne demek turizmi olumsuz etkiler.
 
YIRTIP SURATLARINA ATMAK LAZIM
Diyarbakırlının eline su dökemez insanların bu tür ayrımcı kararlarını yırtıp suratlarına atmak lazım. Biz bu skandal kararın düzeltilmesi için aklı başında ilgilileri derhal göreve davet ediyoruz. İlk olarak TFF Yönetim Kurulu Üyesi değerli hemşerimiz Sayın Edip Eren'i aradık ve durumu kendisine anlattık. O da bu kararın kesinlikle doğru olmadığını futbolun ve fair play ruhuna aykırı olduğunu söyledi.  Düzelmesi için uğraşacağını ifade etti. Alanya gibi medeni zannettiğimiz bir ilçemizden böyle bir skandal ayrımcı kararın olması bizi çok üzdü. Kararı alanları tek tek şikayet edeceğiz. Bunun adına sadece deli saçması denir."

HABERE YORUM KAT