1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bu İşi Başbakanımız Çözer
Bu İşi Başbakanımız Çözer

Bu İşi Başbakanımız Çözer

Ak Parti İstanbul milletvekili, eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün sürpriz bir öneride bulunarak, Diyarbakırspor'un İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un isim hakkıyla süper lige taşınmasını gündeme getirmesi ses getirdi.

A+A-

Ak Parti İstanbul milletvekili, eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün sürpriz bir öneride bulunarak, Diyarbakırspor'un İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un isim hakkıyla süper lige taşınmasını gündeme getirmesinden sonra görüşlerini aldığımız Diyarbakırspor eski yöneticisi ve Yeni Diyarbakırspor eski başkanı Bedirhan Akyol, böyle bir önerinin gerçekleşmesi halinde Diyarbakırspor'un geleceğine yönelik olumlu bir gelişme olacağını belirtti.

AKYOL ''Bu işi Başbakanımız Çözer''

Akyol ''Ak Parti İstanbul milletvekili Hakan Şükür'ün açıklamalarını olumlu buluyorum.Barışın konuşulduğu şu günlerde böyle bir önerinin barışa da katkı sunacağına inanıyorum. Fakat böyle bir önerinin hayata geçirilmesi sadece Ak Parti İstanbul milletvekili Hakan Şükür'ün girişimleri ile değil,bizzat Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın desteğiyle çözülebilir.Diyarbakırspor'un içinde bulunduğu durum apaçık ortada ve ilerisi içinde herhangi bir olumlu gelişme yok! Umuyorum ki yapılan açıklamaların içi doldurulur ve Diyarbakırspor'umuzun geleceği bu sayede kurtulur.Ayrıca önümüzdeki günlerde Diyarbakırspor'la ilgili hazırlamış olduğum bir dosyayı da Sayın Başbakanımız'a bizzat sunacağım.'' dedi.

ALTAÇ ''Diyarbakırspor'a tüm Diyarbakır sahip çıkmalı''

Ak Parti İstanbul milletvekili, eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün açıklamaları ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Avukat Aydın Altaç ise,Genel olarak Diyarbakır'daki tüm kesimlerin Diyarbakırspor'la ilgili olmasını ve katkı sunmalarını istediklerini belirterek şunları söyledi.

''Açıkçası Ak Parti İstanbul milletvekili Hakan Şükür'ün açıklmaları hakkında bilgim yok ve sözü edilen haberi de okuyamadım.Fakat ben öncelikle Diyarbakırspor'a Diyarbakır'daki tüm kuruluşların,tüm iş adamlarının destek sunmasını bekliyorum.Diyarbakırspor kentimiz için bir değerdir,onun yaşatılması ve tekrardan üst liglerde mücadele edip Diyarbakır'a başarılarıyla sevinçler yaşatmasını istiyoruz ve Ak Parti il Başkanlığı olarak her zaman Diyarbakırspor'un yanında olduğumuzu da belirtmek istiyorum'' diyerek sözlerini noktaladı.

Diyarinsesi.Org

HABERE YORUM KAT