1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bu hükümet kendisine oy verenlere ihanet etmiştir
Bu hükümet kendisine oy verenlere ihanet etmiştir

Bu hükümet kendisine oy verenlere ihanet etmiştir

Başörtü yasağını resmileştiren kılık kıyafet yönetmeliğine tepki gösteren Diyarbakır Sahabe Der, hükümetin bu yönetmelikle kendisine oy verenlere ihanet ettiğini belirtti.

A+A-

DİYARBAKIR - Sahabe-Der Genel Başkan Yrd. Faysal Yıldız, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ve okullarda başörtü yasağını resmileştiren yeni kılık kıyafet yönetmeliğine tepki göstererek, hükümetin bu yönetmelikle kendisine oy verenlere ihanet ettiğini ifade etti.

Hükümetin her seferinde 'başörtü sorunun çözeceğiz' diyerek halkı kandırdığı dile getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın yıllardır kaldırmadığı darbe ürünü olan kılık kıyafet yönetmeliğin de yapmış olduğu yeni değişiklikler içerisinde, yıllardır halktan bu iş biz çözeceğiz diye oy alan hükümet ve bakanları maalesef halka ihanet edercesine yeni MEB yönetmenliğinde geçmişte olduğu gibi yine zorba bir tavır ortaya konarak "Başı açık olacak" ibaresini ekleyerek yıllardır bu ibare ile Müslüman halka zülüm eden zorbaların ekmeğine yağ sürerek onları sevindirmiştir.

Hükümet bu yönetmenlikle zorbaların safına yanaştığını belirten Yıldız, "Bu yönetmenliği ve bunda katkısı olan herkesi şiddetle kınıyor ve onları yüce Allaha ve Müslüman halkımıza havale ediyoruz" dedi.

 

 

(Fikret Kavgalı - İLKHA)