1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bu Diyar başka Diyar 4-1
Bu Diyar başka Diyar 4-1

Bu Diyar başka Diyar 4-1

Diyarbakırspor ismi ve yeşil-kırmızı renkler dünyanın her yerinde sevgisini göstermeye devam ediyor.

A+A-

Özellikle Kürt kökenli neredeyse tüm vatandaşların yoğun sevgisi ile dünyanın her yerinde taraftarları bulunan ender kulüplerden biri olan Diyarbakırspor bu kez İngiltere Londra'da haftaya damgasını vurdu. Londra kaynaklı Turkish Gazetenin haberine göre bu hafta oynanan Londra 2.küme karşılaşmasında Diyarbakırspor rakibi Yavruvatan'ı 4-1 mağlup ederek haftaya damgasını vurdu.

Kendi kentinde yalnızları oynayan, sahip çıkılmayarak kapatılması istenen  Diyarbakırspor dünyanın öbür ucunda futbolun beşiği olan bir ülkede böylesine  başarılarla gündeme gelmesi gurur kaynağı oldu. Varsın kentin valiliği, belediyeleri, işadamları, ticaret odaları görmezden  gelselerde Diyarbakırspor  her yerde  yaşıyor ve yaşatılıyor.

İŞTE LONDRA TURKİSH GAZETENİN O HABERİ

Diyarbakır şok etti: 4-1

DİYARBAKIRSPOR, 2.Küme'nin şampiyonluk adayı olarak gösterilen  DİYARBAKIRSPOR, 2.Küme'nin şampiyonluk adayı olarak gösterilen Yavruvatan'ı şok etti: 4-1. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmanın ilk yarısında taraflar gole ulaşamadı. İkinci 45 dakikaya hızlı giren Diyarbakırspor, golleri de atmaya başladı.Günün golcüsü Hafız, hat-trick yaparak takımı adına üç gole imza atarken, Erdal skoru 4-0 yaptı. İlk maçında hayal kırıklığına uğrayan Yavruvatan tek sayısına Mehmet'in penaltısıyla ulaştı.

HABERE YORUM KAT