1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bu defa şoför yok
Bu defa şoför yok

Bu defa şoför yok

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde kasapların mezbahada kesilen hayvan etlerinin taşındığı aracın sağlıksız olduğu gerekçesiyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenmesine sevindi ancak şoför tahsis edilmemesini eleştirdi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilen et nakil aracı, Çermik ilçesine getirilerek, mezbahana yanına park edildi. Ancak araca şoför tahsis edilemediği için çalıştırılamıyor.


Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 2 ay önce sağlıksız olması nedeni ile Büyükşehir Belediyesi tarafından götürülerek, yenilenen et nakil aracı, bir süre önce Çermik ilçesine getirildi.


Kasaplar, mezbahana da kesilen etleri işyerlerine taşıyan aracın yenilenmesinin kendilerini sevindirdiğini, ancak şoför tahsis edilmediği için çalıştırılamadığını öne sürerek, “Maalesef etleri yine kendi imkânlarımızla taşımak zorunda kalıyoruz. Yaz mevsimi, dolayısıyla da turizm sezonu. İlçemize gelen yerli ve yabancılar, et nakil aracını görmeyince nerede ise et almadan dönüyorlar. Bu üzücü bir durum. Et nakil aracına gerekli elemanın verilmesini ve etlerimizi soğuk hava tesisatının da yenilendiği araçla getirilmesini istiyoruz. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz” dediler.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler