1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bu benim eserim projesi
Bu benim eserim projesi

Bu benim eserim projesi

DİYARBAKIR- Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen 'Bu Benim Eserim' proje yarışmasında Diyarbakır'ın Hani ilçesi Diyarbakır'daki 8 projenin arasına girmeye hak kazandı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı ve TUBİTAK işbirliğinde gerçekleştirilen 'Bu Benim Eserim' proje yarışmasına Hani'ye bağlı Sergen Ortaokulu'nda okuyan öğrencilerin hazırladığı projeler damgasını vurdu. Bölge Bilim Kurulu değerlendirmesi sonucu yarışmaya toplam 4 bin projeden 90 proje sergilenmeye uygun bulunurken, Sergen Köyü Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu proje ise Diyarbakır genelinde ilk 8'e girmeyi başardı. 8-11 Nisan tarihleri arasında Malatya'da yapılacak bölge sergisine davet edilen Sergen Ortaokulu öğrencileri kış aylarında araçların camlarında oluşan buğulanmayı önlemek,yaşanan trafik kazalarının da önüne geçilmesi projesi ile yarışmaya katılmaya hak kazandı.

Sergen Ortaokulu Müdürü Hayri Yalçın, her türlü gelişmenin hayalle başladığını, yapılan çalışmanın hazırlanan proje ile hayata geçirildiğini söyledi. Yalçın, "Tamamı el yordamıyla yapılan çalışmanın planlı-programlı ve özverili bir çalışma ile 4 bin eser içerisinde 3 kategoride yapılan elemelerde 90 proje içerisinde okulumuzun Diyarbakır genelinde ilk 8'e girmek bizim açımızdan gurur vericidir. Bu çalışma çocuklarımızın da büyük bir başarısıdır" dedi.
(İÜ-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT