1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bu Benim Eserim Projesi
Bu Benim Eserim Projesi

Bu Benim Eserim Projesi

Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Mardin, Şanlıurfa ve Tunceli illerinden sorumlu Malatya Bölge Merkezi'ne 4 bin 253 proje başvurusu yapıldı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliğinde bu yıl 8'incisi düzenlenecek "Bu Benim Eserim" adlı proje yarışmasına Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Mardin, Şanlıurfa ve Tunceli illerinden sorumlu Malatya Bölge Merkezi'ne 4 bin 253 proje başvurusu yapıldı.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, proje yarışmasının başvuruları 1 Şubat Cuma günü sona erdi.

Türkiye genelindeki 12 bölge merkezinden oluşan yarışma için Malatya Bölge Merkezi'ne bağlı Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Mardin, Şanlıurfa ve Tunceli illerinden toplam 4 bin 253 proje başvurusu yapıldı.

İlköğretim okullarının 6, 7 ve 8. sınıflarına yönelik Matematik ve Fen Bilimleri alanlarındaki yarışmanın ön elemesine, Adıyaman'dan 463, Bingöl'den 110, Diyarbakır'dan bin 648, Elazığ'dan 321, Malatya'dan 429, Mardin'den 186, Şanlıurfa'dan bin 18, Tunceli'den de 78 proje katılacak.

HABERE YORUM KAT