BTS'de kongre!

BTS'de kongre!

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Diyarbakır Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. BTS Diyarbakır Şube Başkanlığı'na Uğur Yaman seçildi.

A+A-

BTS Diyarbakır Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu'nu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirdi.

BTS 6 OLAĞAN KONGRE

6. Olağan Genel Kurul toplantısına; BTS Genel Başkanı Yavuz Demirkol, BTS Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Erol ve Erdal Uysal, BTS Diyarbakır Şubesi eski Başkanı Metin Baygut, KESK Diyarbakır Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Sait Baran, GÖÇDER Diyarbakır Şubesi Başkanı Vecihi Aydoğan'ın yanı sıra çok sayıda sendika üyesi katıldı. "Çok dilli ulaşım, çok dilli yaşam" , "Bijî biratiya gelan, yaşasın halkların kardeşliği", "Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız" ve "İşimiz ekmeğimiz ve geleceğimiz için BTS" yazılı pankartların asıldığı genel kurul salonunda, BTS Diyarbakır Şubesi eski Başkanı Metin Baygut, genel kurulun gündemine ilişkin açıklamada bulundu.

KURT SORUNUN MUHATABI

Ardından konuşan BTS Genel Başkanı Yavuz Demirkol, Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmeleri önemli bulduklarını ve desteklediklerini belirterek, Kürt sorununun ancak muhatapları ile çözüleceğine işaret etti.  Ekonomiye eleştiri getiren Demirkol, "KESK'in yaptığı araştırmaya göre, 4 çocuklu ailenin Aralık 2012'de açlık sınırı bin 19 TL'dir. Kamu görevlilerine reva görülen zam oranı ise 3.14'tür. Güvencesiz çalıştırma artık normal çalıştırma haline dönüştürülmüştür. Şu an da kamu kurumlarında 585 bin taşeron işçi çalışmaktadır" dedi.

KESK Diyarbakır Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Sait Baran ise, KESK'in tabana dayalı demokratik toplumsal mücadelenin dinamiği olduğunu belirterek, emek, demokrasi mücadelesini her zaman yürüttüğünü ve Türkiye'deki milyonlarca emekçinin sesi olduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından faaliyet raporu okundu. Raporun okunmasının ardından yapılan seçim ile BTS Diyarbakır Şube Başkanlığı'na oy birliği ile Uğur Yaman seçildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT