1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BTS: Yıkılan masa tekrar kurulsun
BTS: Yıkılan masa tekrar kurulsun

BTS: Yıkılan masa tekrar kurulsun

BTS Diyarbakır Şubesi’nin, bölgede yaşanan sokağa çıkma yasakları, çatışmalar ve ölümlere karşı dikkat çekmek için düzenlediği açıklamada konuşan BTS Genel Başkanı Uğur Yaman, “Ölümlere ve savaşa son verilerek, yıkılan masa tekrar kurulup barış süreci baş

A+A-

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Diyarbakır Şubesi, bölgede süren çatışmalar ve ölümleri Diyarbakır Garı önünde düzenlenen açıklama ile protesto etti. “Jin Jiyan Azadî”, “Abluka dağılsın çocuklar ölmesin”, “Mücadelemiz özgürleşene dek sürecek”, “Bu ateş sizi de yakar” ve “Herkes için adalet herkes için özgürlük” dövizlerinin açıldığı açıklamada, “Katil devlet hesap verecek” sloganları atıldı.
 
Açıklama yapan BTS Genel Başkanı Uğur Yaman, bölgede işyerleri ve sivil toplum örgütlerini ziyaret ederken, dünya tarihinde yaşanan en karanlık, en faşizan dönemleri mumla aratacak bir savaş konseptini gördüklerini söyledi. Bu gidişatın sorumlularının geçmiş yıllardan beri var olan kontra güçler, Saray ve DAIŞ koalisyonu olduğunu dile getiren Yaman, Gezi'den 7 Haziran sürecine kadar kaybeden iktidarın, tekrar kazanmanın yolunu bu coğrafyayı kan gölüne çevirmekte bulduğunu dile getirdi. Yaman, “Ölümlere ve savaşa son verilerek, yıkılan masa tekrar kurulup barış süreci başlatılmalıdır. Biz bir emek örgütü olarak bu ülke toprakları üzerinde yaşanan hiçbir anti-demokratik uygulamaya duyarsız kalmayacağız” dedi.
 
Türkiye’de barışı savunmanın suç sayıldığını hatırlatan Yaman, “Bu ülkede insanların ölmediği, emekçilerin ve haklarının gasp edilmediği, sularının, derelerinin, ormanlarının katledilmediği çok kültürlü yaşanabilir ülkeyi mutlaka yaratacağız” diye konuştu.

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT