1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bozan'dan Mevlit Kandili mesajı
Bozan'dan Mevlit Kandili mesajı

Bozan'dan Mevlit Kandili mesajı

DİYARBAKIR- Saadet Partisi (SP) Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Mevlid Kandili ile ilgili yayımladığı yazılı mesajında, “Bugün, İslam öncesi karanlığa dönmüş, barışa, kardeşliğe, adalete hasret kalmış olan insanlık; onun önderliğine ne kadar da muhtaç.

A+A-
Bugün idrak edilen Mevlid Kandili ile ilgili yazılı bir mesaj yayımlayan SP Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, zulüm karanlığının her tarafı kapladığı, insanlığın kurtarıcı beklediği bir dönemde, dünyaya teşrif eden Resulullah'ın (SAV) nuruyla, karanlıkların aydınlığa kavuştuğunu söyledi.
 
12 Ocak Pazar gününü, pazartesiye bağlayan bu gecenin Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olduğunu aktaran Bozan, mesajiında, “Tevhid inancının kayb olup, yerini putperestliğin aldığı, güçlünün güçsüzü ezdiği, kişinin kız çocuğunu diri diri toprağa gömdüğü, adam öldürme, içki, kumar ve her türlü ahlaksızlığın yaygın olduğu, zulüm karanlığının her tarafı kapladığı, insanlığın kurtarıcı beklediği bir dönemde, dünyaya teşrif eden Resulullah'ın (SAV) nuruyla, karanlıklar aydınlığa kavuştu. O'na inananlar, O'nun önderliğinde, eşitlik, kardeşlik, barış, fedakarlık ve güzel ahlakın ne olduğunu öğrendi. Aileler, sevgiyle muamele eden, aile reisini tanıdı. Çocuklar şefkat sahibi babayı tanıdı. Mücahitler, stratejisini bilen ve düşmana karşı bile, merhametli olan komutanını tanıdı. Dava sahipleri, vefa sahibi, dava adamını tanıdı. İnsanlar, kavimcilikten kurtulup ümmet olma şuuruna erdi.
 
Dünya, tüm insanlık için adalet, eşitlik, saadet, iyilik ve kurtuluşunu isteyen gerçek bir lideri tanıdı. Bugün, İslam öncesi karanlığa dönmüş, barışa, kardeşliğe, adalete hasret kalmış olan insanlık; onun önderliğine ne kadar da muhtaç. Biz Müslümanlar Resullulah'ı ve İslam'ı doğru anlamak zorundayız. Müslümanların hem dünya ve hem de ahirette, kendi huzur ve saadetleri için, sahte önderleri bırakarak, tekrar Resulullah'ı tanıyıp onu önder kabul etme temennisiyle, tüm halkımızın Mevlid Kandili'ni tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.
 
(ÜN-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT