1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Böyle Çete görülmedi, 1.5 Trilyona yakın çaldılar
Böyle Çete görülmedi, 1.5 Trilyona yakın çaldılar

Böyle Çete görülmedi, 1.5 Trilyona yakın çaldılar

Kocaeli'nde düzenlenen hırsızlık ve yankesicilik operasyonunda 38 kişi gözaltına alınırken, çalıntı olduğu tespit edilen 1.5 milyon YTL değerinde para, altın ve elektronik eşya ele geçirildi.

A+A-

Kocaeli'nde düzenlenen hırsızlık ve yankesicilik operasyonunda 38 kişi gözaltına alınırken, çalıntı olduğu tespit edilen 1.5 milyon YTL değerinde para, altın ve elektronik eşya ele geçirildi.Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 6 ay önce alınan bir ihbarı değerlendiren Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi dedektifleri harekete geçti. 6 ay süren takibin ardından 2 gün önce düğmeye basan polis, Kocaeli, Bursa, İstanbul, Ankara ve İzmir'de 20 ayrı adrese baskın düzenledi. Roman vatandaşların da içinde bulunduğu ve ele başılığını S.Ö, T.Ö ve G.G isimli şahısların yaptığı operasyonda 38 kişi gözaltına alındı. Türkiye'nin en büyük yankesicilik ve hırsızlık operasyonu olduğu öğrenilen soruşturma kapsamında gözaltına 38 kişi sorgulanmak üzere Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Şahısların hırsızlık yapmak için küçük çocukları kullandıkları öğrenildi. Zanlıların adreslerinde yapılan aramada 228 bin YTL değerinde altın, 20 bin YTL, 4 bin dolar, 4 bin Euro, 4 adet silah, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 4 kurusıkı tabanca, 79 fişek, 26 gram esrar, 45 adet cep telefonu, eletronik eşyalar, laptop ve çeşitli ülkere ait paralar ele geçirildi.

 

ÇALDIĞI PARAYLA KRALİÇE TACI ALIP DÜĞÜNLERE GİTMİŞ"

Ele geçirilen malzemelerin arasında en ilgi çekeni ise kraliçe tacı oldu. Tacın gözaltına alınan kadınlardan birisine ait olduğu öğrenilirken, çalınan malzemelerin parasıyla alındığı ifade edildi. Zanlı kadının tacı takıp düğünlere gittiği, tacın bir bankaya ait kiralık kasada saklandığı öğrenildi.Yakalanan 38 şüpheli, emniyetteki sorgulamalarının tamamlanmasının ardından, "örgüt kurarak yankesicilik ve kaldırımcılık suretiyle hırsızlık yapmak" suçlarından adliyeye sevk edilecek.