1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BOTAŞ’tan hırsızlık
BOTAŞ’tan hırsızlık

BOTAŞ’tan hırsızlık

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’nca düzenlenen operasyonda, BOTAŞ hattından harici kelepçe ile mazot çalındığı belirlendi.

A+A-

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’nca, konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada “Bağlar İlçe Jandarma Komutanlığınca hırsızlık ile mücadele kapsamında önleyici kolluk devriyesi icra edilmiştir.

İcra edilen devriye faaliyeti esnasında; Bağlar ilçesi Körtepe mahallesi mülki sınırlarından geçmekte olan BOTAŞ boru hattının geçtiği bölgede şüpheli bir araç tespit edilmiştir.

Jandarma ekiplerini fark eden şüpheli veya şüpheliler, içerisinde 10 ton ham petrol bulunan akaryakıt tankerini olay yerinde bırakarak kaçmış olup, yapılan kontrolde aracın yanında bulunan BOTAŞ boru hattına, harici kelepçe takılarak yaklaşık olarak 10 ton ham akaryakıt çektikleri ancak devriyenin müdahalesi sonucu, çaldıkları ham petrolü olay yerinde tanker ile birlikte bırakarak kaçtıkları tespit edilmiştir.

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen ve suçta kullanılan 1 adet tanker ve içerisinde bulunan 10 ton akaryakıta el konulmuş olup, olay yerinden kaçan şüpheli ve şüphelilerin kimlik tespiti ve yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve hırsızlığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler