1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Borusan'a suç duyurusu!
Borusan'a suç duyurusu!

Borusan'a suç duyurusu!

Fabrika arizali Range Rover cip'lerle ilgili, "Nitelikli Dolandiricilik, Delil Yok Etme ve Mahkeme Emirlerini Uygulamamak" suc iddiasiyla Borusan Otomotiv hakkinda Istanbul Cumhuriyet Bassavciliginca baslatilan Sorusturma giderek buyuyor

A+A-
" ALLAH, HAKLIYLA BERABERDIR ! "
 
Mahkeme kararlarini uygulamayan "Twitter" hakkindaki hassasiyeti dunyaca bilinen Cumhurbaskani  Erdogan'a basvuracaklarini ve Basin Toplantisi yapacaklarini kaydeden Engin Yakut, "Allah'in, gucluyle degil,Hakliyla beraber" oldugunu belirterek, Borusan, Turk Mahkemelerinin gucunu gorecek."dedi
 
BORUSAN YONETICILERINE HAPIS CEZASI SOZ KONUSU
 
Istanbul Cumhuriyet Bassavciligina yapilan suc duyurusu sonucunda, Borusan yoneticileri aleyhine "Sanik" sifatiyla ceza davasi acilmasi da soz konusu. Borusan yoneticilerinin, 3 ay ile 7 yil "Hapis" cezalari almalarininda gundeme gelebilecegi ceza davalarinda, Borusan hakkinda buyuk adli ve idari cezalara da hukmedilebilir.
 
BORUSAN, MAHKEME EMRINI UYGULAMIYOR !
 
12.Sulh Hukuk Mahkemesinin, tespit yapmak icin gittigi Borusan Istinye servisin mahkemeye engeller cikarmasinin ardindan, Mahkeme Hakim'inin ertesi gun yolladigi "motoru sokun" yazili emrinide uygulamayan Borusan Otomotiv sorumlulari, acilabilecek davalar da belli olacak.  "Delil Yok Etme ve Mahkeme Kararlarini Uygulamama" iddialarina dun, Borusan'dan yapilan Basin aciklamasinin ardindan butun gozler isadami ve avukat Engin Yakut ve  avukati Dr.Candas Gurol'a cevrildi.
 
"HIRSIZ POLIS OYNUYORUZ"
 
Engin Yakut, yakinda Basin Toplantisi duzenleyeceklerini belirterek, " Medya onunde Borusan'in delillerini curuteceklerini ve Borusan'la oynadigi " Hirsiz Polis" oyununu anlatacaklarini kaydetti.
 
 
BASIN AÇIKLAMASI
 
Şirketimiz Borusan Otomotiv 30 yılı aşkın bir süredir lüks otomobil segmentinde yer alan birçok otomobil markasını ithal etmekte ve bu araçların dağıtım, satış ve satış sonrası hizmetlerini yerine getirmektedir.
 
Sirketimiz yine bu 30 yıl boyunca adli ve idari merciler tarafından alınan her kararı istisnasız biçimde uygulamıştır; bundan sonra da uygulamaktan imtina etmeyecektir.
 
Sayın Engin Yakut ve Avukatı Sayın Candaş Gürol tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verildiği belirtilen suç duyurusu dilekçesindeki  "mahkeme kararını yerine getirmeme" iddiası doğru değildir. Bu iddia doğrultusunda basında yer alan haber ve bilgiler de gerçeği yansıtmamaktadır. Bu konudakurumumuza ulaşmış bir tebligat bulunmamaktadır. Dolayısıylahenüz tarafımıza dahi ulaşmamış bir şikâyet kapsamında basın yoluyla kamuoyu yanlış bilgilendirilmektedir.
 
Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından, Sayın Engin Yakut'un yaşadığı sorun hakkında aşağıdaki noktalara dikkat çekmek istiyoruz.
 
1-Sayın Engin Yakut sahip olduğu Land Rover marka aracı bu markanın resmi ithalatçısı olan şirketimiz Borusan Otomotiv'den satın almamıştır.2-Haber konusu aracın “İstanbul'daki bir galeri” olarak tarif ettiği bir şirketten satın almıştır.Dolayısıyla bu araç ile ilgili olarak yaşadığı sorunlar karşısında şirketimiz Borusan Otomotiv'in ithalatçı sıfat ve sorumluluğu da bulunmamaktadır.3-Sayın Yakut'un, aracın ithalatçısı 3. kişi aleyhine çeşitli davalar açmış olduğu bilinmektedir.4-Bunun yerine şimdi de Land Rover markasını ve onun Türkiye'deki resmi ithalatçısı ve dağıtıcısı olan şirketimizi, mesnetsiz ve haksız gerekçeler ile zan altında bırakarak,haksız bir sonuç elde etmeye çalışmaktadır.5-Borusan Otomotiv'in satıcısı ve/veya ithalatçısı olmadığı “Grey Market” araçlara ilişkin hukuki bir sorumluluğu olmadığı bugüne dek pek çok yargı kararıyla doğrulanmıştır. Bu tip araçlara ilişkin olarak şirketimiz aleyhinde açılan davalar, açık hukuki düzenlemelere paralel ret kararları ile sonuçlanmıştır.6-Sayın Yakut'un 2014 yılında benzer bir iddia ile yaptığı şikâyet takipsizlikle sonuçlanmış, itirazı da reddedilmiştir. Bu eylemleri ile Sayın Yakut, temsil ettiğimiz markalarımıza ve kurumumuzun itibarına haksız yere zarar vermekte olup, bu hususta kurumumuzu gerekli hukukitedbirleri almak durumunda bırakmaktadır.
 
Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

HABERE YORUM KAT