1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Borçlu belediyelerin elektriğini kesiyor
Borçlu belediyelerin elektriğini kesiyor

Borçlu belediyelerin elektriğini kesiyor

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik (DEDAŞ) dağıtım bölgesinde yer alan 3'ü büyükşehir 109 belediyenin 130 milyon lirayı aşan borçlarını ödememeleri halinde, elektriklerinin kesileceği öğrenildi.

A+A-

Dicle Elektrik yetkilileri, önceki gün Diyarbakır'da, ardından da Şanlıurfa'da düzenledikleri basın toplantılarında, elektrik dağıtımı yaptıkları Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta 3'ü büyükşehir, 3'ü il, geri kalanı ise ilçe ve belde belediyeleri olmak üzere 109 belediyeden 130 milyon lirayı aşkın alacakları bulunduğunu açıklamıştı.

DEDAŞ yetkililerinin borçlu belediyelerin borçlarını ödemeleri yönündeki çağrılarına rağmen, aradan geçen süre içerisinde söz konusu belediyelerden ses çıkmaması kurumu harekete geçirdi. Alınan bilgilere göre, yaşananların ardından DEDAŞ'ın borcu bulunan ve bu borcunu uzun süreden bu yana ödemeyen belediyelerin elektriklerinin kesilmesi yönünde bir karar alındı.

Borçlu belediyelerin elektriklerinin önümüzdeki günlerden itibaren kesilmeye başlanacağı öğrenilirken, DEDAŞ'ın gerçekleştirdiği kampanya ile belediyelerin borçlarında ciddi indirim yaptığı, buna rağmen birçok belediyenin borcunu ödemediği belirlendi.

Belediyelerin en fazla borcu arıtma tesisleri, içme ve kullanma suyu ile park, bahçe aydınlatmasından kaynaklanırken, bölgede köy içme sularının DEDAŞ'a olan borcunun da 50 milyon liraya yaklaştığı açıklanmıştı.


(AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT