1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Borçlar Silinsin, Diyar Ölmesin'
'Borçlar Silinsin, Diyar Ölmesin'

'Borçlar Silinsin, Diyar Ölmesin'

Diyarbakırspor'lu taraftarlar 9 Şubat gecesi Ankara'da yapılacak olan Destek gecesinin "Umut Gecesi" olmasını istiyorlar.

A+A-

Diyarbakırspor'u yaşatmak için düzenlenen Destek gecelerinin ilki 25 Ocak'ta İstanbul Eresin Otel'de yapılmış ve gece için ilgi beklentilerin altından kalmıştı.

Diyarbakırspor Dernekler Birliği yaptığı açıklamada, "Kimseden para istemiyoruz, ama bu saatten sonra en azından kulüpten alacağı olanların imana gelmesini istiyoruz" denildi.

"MEZAR BAŞINDA ALIRLAR"

"Kulübün üzerinde kayıtlı 23 Milyon TL borç olduğunu, zaten bu şartlarda, kimsenin 1 kuruş alamayacağını bilmeleri lazım, Biz Diyarbakırspor taraftarları olarak en azından alacağı olanların bu saatten sonra vicdanlarının sesini dinlemelerini ve artık şu kulübün sırtına hançer gibi saplanan alacaklarını silsinler. . Bıraksınlarda en azından Diyarbakırspor ölüm döşeğinde rahat etsin. Biz Ankara'da yapılacak gecede özellikle Şu alacağı olan kişilerin ya da kurumların sahnede tek tek okunarak açıklanmasını istiyoruz.  Allah için, biz artık kimseden para pul istemiyoruz, gecenin isminin de değiştirilmesini istiyoruz, Destek değil, Umut Gecesi olsun diyoruz ve slogan olarak da "Borçlar silinsin, Diyar Ölmesin" diyerek alacağı olanlara bir kez daha çağrı yapıyoruz, bırakın bu kulüp yaşasın, gelin sizlerde insanlık yapın ve bu boş davanızdan vazgeçin. Zaten kulüp kapatılırsa siz o trilyonlar için Diyarın mezarının başına gider senelerce boşuna beklersiniz, bari hibe edinde sizi alkışlayalım" denildi.

"2.5 SENE SORUŞTURMAMI OLUR"

Dernekler Birliği Yönetimi ayrıca, 2.5 yıldır sümen altı edilen soruşturmalar için Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kuruluna resmi başvuru kararı aldıklarını belirtilerek şunlara yer veridli. "Bu nasıl bir soruşturmadır ki, 2.5 senedir onlarca insanın ifadeleri alındı tek bir duruşma yapılamadı. Türkiyede 3 büyükler dahil onlarca kulüp için açılan tüm soruşturmalar jet hızıyla tamamlanmasına rağmen belli ki yine bu işlere bazıları çomak soktu. Türkiye'nin kanunları bu memlekette farklı mı işliyor bunu sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e, Sayın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a ve Adalet Bakanımıza resmi olarak soracak ve başvuracağımızı kamuoyuna duyururuz. Diyarbakır halkının bu soruşturmaları unutmamaları için gündemi devamlı sıcak tutacağımızı ve bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı önümüzdeki hafta içinde de Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına bu konuyu aynen bu şekilde sunup resmi bilgilendirme talep edeceğiz" denildi.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT