1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bora jet'ten Dtso'ya ziyaret
Bora jet'ten Dtso'ya ziyaret

Bora jet'ten Dtso'ya ziyaret

DTSO Başkanı Ahmet Sayar: Diyarbakır-Hewlêr uçuşlarının bir an önce başlaması kentimizin ticaretine canlılık getirecektir.

A+A-

Bora Jet Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Ata Ataç, beraberindeki heyetle birlikte, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar'ı ziyaret ederek Diyarbakır-Adana uçuşları ile ilgili bilgi verdi.
Diyarbakır-Adana ve Adana-Mardin gibi kısa hatlardaki seferleri tanıtmakta güçlük çektiklerini dile getiren Ataç, bu hatların tanıtımı konusunda DTSO'dan destek beklediklerini dile getirerek ayrıca başka uçuş planlamaları için de öneri beklediklerini dile getirdi.

Kısa mesafelerin kar marjının düşük olduğunu belirten Ataç, buna rağmen Diyarbakır'da tutunmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını sözlerine ekledi.

Diyarbakır-Adana uçuşlarını desteklemek bir yana, Diyarbakır'a önemli bir hizmet olarak değerlendirdiğini dile getiren DTSO Başkanı Sayar ise, 'Adana ile Diyarbakır arasında ciddi bir ticari hareketlilik var. Bir çok şirketin bölge temsilcilikleri Adana'dadır. Bir çok sektörde iki şehir arasındaki gidiş gelişlerin yoğunluğunu yakından biliyorum. Bu nedenle sizlere bu yaptığınız hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Elimizden gelen desteği de yapmaya hazırız' dedi.

Ayrıca Diyarbakır ile Hewlêr (Erbil) arası uçuşların kentin ticaretine canlılık getireceği için ciddi bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Sayar, bu konuda bir an önce adım atılması gerektiğini belirterek, Diyarbakır sivil havalimanına kavuşuncaya dek Diyarbakır-Hewlêr uçuşları için alternatif olasılıklar hakkında, Bora Jet yetkililerinden bilgi aldı.

Bora Jet, 68 koltuklu uçaklarla, haftada 3 gün Diyarbakır – Adana uçuşları düzenliyor.

HABERE YORUM KAT