1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bombalı saldırıda bir kişi tutuklandı
Bombalı saldırıda bir kişi tutuklandı

Bombalı saldırıda bir kişi tutuklandı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır mitingine yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırı kapsamında gözaltına alınan O.G.'nin tutuklandığını açıkladı.

A+A-

 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'nin Diyarbakır mitingine yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırı kapsamında yürütülen soruşturmaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Başsavcılık açıklamasında, soruşturma kapsamında O.G. isimli bir şüphelinin 6 Haziran'da gözaltına alınıp Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadesinin ardından Cumhuriyet Başsavcısı tarafından ifadesinin alınarak tutuklanma talebiyle Diyarbakır Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildiği belirtildi. 

Soruşturma haberine de soruşturma!

DİHA'nın haberine göre, açıklamanın devamında, "Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince sorgusu yapılan şüpheli O.G., 10 Haziran 2015 tarihinde kasten öldürme (3 defa) ve silahlı terör örgütüne üye olma suçlarından tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilmiştir. Ayrıca ulusal bir gazete 08 Haziran 2015 tarihli internet sayfasında ve 09 Haziran 2015 tarihli nushasında soruşturmanın haber yapılması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca Türk Ceza Kanunu'nun 285. (soruşturmanın gizliliğinin alenen ihlali) maddesi uyarınca haberi yapan muhabir ve bilgi veren kamu görevlileri hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığmızın 2015/20515 soruşturma numarasıyla soruşturma başlatılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüphelinin eylemine iştirak edenler, yardım edenler ile bağlantıları yönünden yürütülen soruşturma tüm ayrıntılarıyla çok yönlü olarak devam etmekte olup, olası her ihtimalin titizlikle araştırıldığı soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecek" denildi.  (DİHA)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler