1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bombalı saldırı suçunu kabul etti
Bombalı saldırı suçunu kabul etti

Bombalı saldırı suçunu kabul etti

Sulh Ceza Hakimliği, HDP’nin seçim öncesi Diyarbakır’daki mitingine bombalı saldırı düzenlenmesiyle ilgili gizlilik kararı verdi. Savcılık da soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmesi nedeniyle bir muhabir ve kamu görevlileri hakkında soruşturma açtı.

A+A-

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 5 Haziran'da yaptığı mitinge yönelik bombalı saldırı düzenlenmesiyle ilgili soruşturma için gizlilik kararı alındı. Seçime iki gün kala gerçekleştirilen saldırıda dört kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı.

Gazetelerdeki haberlere göre, Antep’te yakalanan ve dün gece Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanan şüpheli O.G. sorgusunda suçu kabul etti. O. G.’nin tutuklanma gerekçesi, “kasten öldürme ve örgüt üyeliği” olarak açıklandı.

Tutuklamanın ardından, bombalı saldırı olayını araştıran Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma hakkında gizlilik kararı verilmesi için başvuru yaptı. Başvuruyu değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, soruşturma dosyasının tamamı için gizlilik kararı verdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, bombalı saldırı olayı ile ilgili soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmesi nedeniyle bir muhabir ve bazı kamu görevlileri hakkında da soruşturma açtı.

Başsavcı Ramazan Solmaz, “soruşturmanın şeffaf olarak sürdürülmesi konusunda irade gösterdiklerini, ancak soruşturmanın selametini etkileyecek bazı bilgilerin basında yer olması üzerine gizlilik kararı almak zorunda kaldıklarını” söyledi.

Solmaz, olayın çok yönlü olarak araştırıldığını, şüphelinin bağlantılarının incelendiğini ve soruşturmanın devam ettiğini belirterek, aşamalar hakkında kamuoyuna zaman zaman bilgi verileceğini ifade etti. (BİANET)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler