1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Bomba yüklü araçla saldırı
Bomba yüklü araçla saldırı

Bomba yüklü araçla saldırı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 2 polis şehit oldu, 14 kişi yaralandı. Patlamanın etkisiyle polis lojmanlarında büyük hasar yaşanırken, karayolunda da derin çukur oluştu.

A+A-

Nusaybin'de bomba yüklü araçla saldırı: 2 şehit, 14 yaralı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 2 polis şehit oldu, aralarında polisler ve sivillerin de olduğu 14 kişi yaralandı.
Mardin'in Nusaybin ilçesinin İpek Yolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ile bitişiğinde bulunan lojmanlara PKK'lılar bugün saat 06.00 sıralarında bomba yüklü araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda henüz kimlikleri öğrenilemeyen 2 polis memuru şehit olurken, polisler ve lojmanda oturanların da aralarında bulunduğu 14 kişi yaralandı.


ÇATIŞMA ÇIKTI
Şiddetli patlamada emniyet binası ile lojmanda yangın çıktı ve büyük hasar oluşurken, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ndeki polislerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmanın sürdüğü bölgeye Nusaybin ve Mardin'den takviye güvenlik güçleri ile ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgede güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasındaki çatışmalar bir süre devam etti.
Patlamanın etkisiyle polis lojmanlarında büyük hasar yaşanırken, karayolunda da derin çukur oluştu. (DHA / Radikal)

HABERE YORUM KAT