1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Boluspor, Diyarbakırspor'a tepki mesajı yayınladı
Boluspor, Diyarbakırspor'a tepki mesajı yayınladı

Boluspor, Diyarbakırspor'a tepki mesajı yayınladı

Boluspor Yönetim Kurulu Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Abdurrahman Yakut’un Diyarbakırspor-Boluspor karşılaşmasından sonra yaptığı açıklamayı kınadı.

A+A-

Boluspor Yönetim Kurulu Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Abdurrahman Yakut’un Diyarbakırspor-Boluspor karşılaşmasından sonra yaptığı açıklamayı kınadı.

Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Abdurrahman Yakut’un Diyarbakırspor-Boluspor karşılaşması sonrası “Hakem Suat Arslanboğa, Boluspor Yönetimini ve Teknik Heyetini istifanın eşiğinden döndürdü" şeklinde yaptığı açıklama ile ilgili Boluspor Yönetim Kurulu tarafından kınandı. Yönetim Kurulunun yaptığı ortak kınama açıklamasında şunlara yer verdi;

“Boluspor Kulübü olarak, Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Abdurrahman Yakut'un Boluspor-Diyarbakırspor müsabakasının ardından yaptığı "Hakem Suat Arslanboğa, Boluspor Yönetimini ve Teknik Heyetini istifanın eşiğinden döndürdü" şeklindeki değerlendirmesini kınamaktadır. Müsabakadan sonra yapılan bu açıklamanın oyunun ve hakemin değerlendirildiği kısmının Abdurrahman Yakut'un kendi tasarruflarında olduğunu ve yaşanan puan kaybından dolayı kendi taraftarına hoşnut gözükmek isteyen bir yetkilinin yapmış olduğu talihsiz bir açıklama olarak gördüğümüzü belirtmek isteriz. Kaldı ki, söz konusu hakemin geçtiğimiz sezon sadece bir maçımızı yönetmiştir. Bu maçın da iç sahada oynadığımız Gazinatep B.B.spor müsabakası olduğunu, kazanmamız halinde Play Off için büyük avantaj yakalayacağımız bu müsabakada berabere kalarak Play Off şansımızı zora soktuğumuzu hatırlatmak isteriz. Ancak; Abdurrahman Yakut'un "Hakem Boluspor Yönetimini ve Teknik Heyetini istifanın eşiğinden döndürdü" şeklindeki açıklamasıyla haddini aştığı "Futbol Şube Sorumluluğu" gibi bir mevkiye getirilen yetkililerin açıklamalarında daha seviyeli olmaları gerektiği kanaatindeyiz. Ayrıca böyle bir konu söz konusu olsa dahi bu konunun sadece Boluspor Yönetim Kurulunu ilgilendirdiğini ve bu tür açıklamaların ikili kulüp ilişkilerine zarar vermekten başka bir amaca hizmet etmeyeceğini kamuoyuna saygıyla bildiririz. Boluspor Yönetim Kurulu”