1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bölgeye yatırımlar artıyor
Bölgeye yatırımlar artıyor

Bölgeye yatırımlar artıyor

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç 6′ncı bölge uygulamasıyla yatırım yapacak firmaların diğer illerde yapacakları yatırımlara oranla yüzde 38 ile 60 arasında daha avantajlı olduğunu belirterek, bu farkın yatırımcıları bu bölgeye yatırım yapmaya yönlend

A+A-
Diyarbakır'da 2013 yılında ağır sanayi olarak faaliyete giren Mina Galvaniz'ın düzenlediği iftar yemeğine Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, 6′ncı bölge uygulamasıyla doğan avantajların yatırımcıları bölgeye yönlendirdiğini kaydetti.
 
Sema gösteri ve tasavvuf müziği ile verilen iftar yemeğinin ardından konuşan Mina Galvaniz Yönetim Kurulu Başkanı Recep Özekinci yedi aylık bir süre içerisinde ilk etapta 180 kişiye iş kapısı açmanın mutluluklarını yaşadıklarını belirterek ' 'Tüm meşakkatlere rağmen büyük bir azimle ilerleyerek,buradaki tüm sanayici ve iş adamlarımız gibi bizler de yöredeki insanlarımızı meslek sahibi yapmak ve yörede istihdam yaratmak için çaba sarf etmekteyiz. '' dedi.
 
Özekinci son olarak Kadir gecesini karşılamaya hazırlandığımız şu mübarek günlerde bir çok İslam coğrafyasında, acı çeken kardeşlerimize sabır ve şehitlere Allahtan rahmet diliyorum dedi.
 
Yatırımcılar sıra bekliyor
 
Daha sonra konuşan Diyarbakır Valisi ve Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cahit Kıraç ise Mina Galvaniz' in kısa süre içerisinde göstermiş olduğu başarıyı kutlayarak'' Teşvik Sistemi'ne göre 6. Bölge'de yer alan Diyarbakır OSB, yatırımcıların vergi ve çalışanların istihdamında SGK indiriminden yararlanmalarını sağlıyor. Teşvik Sistemi'nde 6. Bölge'de yer alan Diyarbakır'a yatırm avantajları bulunmaktadır. OSB'ye her geçen gün yoğunlaşan yatırımcı başvuruları gelmektedir. Yapılan bu başvurularla birlikte Organize Sanayi Bölgemizde nitelikli sanayi gelişerek çeşitlenecektir.''
 
Zor durumda kalanlara dua edin
 
Vali Kıraç Ramazan Ayının adeta bir hasat ayı olduğunu belirterek ''Ramazan ayının boş geçirilmemesi gerekiyor. Ahirette ektiklerimizi biçeceğiz. Böylesi güzel bir gecede Ortadoğu'da yaşanan savaşlarda zor durumda kalan insanlarımıza da dua etmenizi istiyorum.''şeklinde konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından Mina Galvaniz Yönetim Kurulu Başkanı Recep Özekinci, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'a el işleme gümüş kaplı Kuranı Kerim hediye etti
İftar yemeni Vali Kıraç, İl Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Halis Bögürcü, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, protokolün önde gelen isimleri, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren pek çok sanayici ve işadamı, Kamu Kurum Müdürleri ile Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri katıldı.

HABERE YORUM KAT