1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bölgesel Lig'e 155 katılım
Bölgesel Lig'e 155 katılım

Bölgesel Lig'e 155 katılım

Bölgesel Amatör Lig'de 2013-2014 sezonu katılım başvuruları tamamlandı. BAL'da bu sezon oynama hakkı olan 163 takımdan 155'inin başvurusu kabul edildi. Diyarbakır'ı 3 takım temsil edecek.

A+A-

DİYARBAKIRSPOR İLK KEZ

Diyarbakırspor ve Yolspor'un ilk kez,Erganispor'un da 3.kez mücadele edeceği Bölgesel Lig'e katılım bu sezon düştü. Bu ligde oynama hakkı olan 8 takımın başvurusu ,kriterlere uymadıkları gerekçesiyle kabul edilmedi. Lig, 155 takım ile oynanacak. Bu takımların 94'ünü geçen sezon BAL'da yer alan takımlar oluştururken, 53 takım ilk kez BAL'da oynayacak. 8 takım ise geçen sezon Spor Toto 3.Lig'den düşen takımdan oluşuyor.

LİGİN STATÜSÜ DEĞİŞECEK Mİ?

2013-2014 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü, grupların belirlenmesi ve müsabaka başlama tarihleri ise saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak.

TFF'nin ligin statüsünde değişiklik yapacağı söyleniyor.Profesyonel lig düzeyindeki 4.ligin kurulması ve bu sezon BAL'da derece elde eden takımlar ile 3.Lig'de belli bir sıralamanın altında kalan takımların buraya alınarak lig oluşturulacağı ifade ediliyor. Bir diğer iddia ise 2 yıl önce uygulanan ve geçen sezon kaldırılan Play-Off'un tekrar getirilmesi. Statü ile ilgili kesin kararın yakın zamanda verilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT