1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bölgenin tek atletizm pistinde skandal
Bölgenin tek atletizm pistinde skandal

Bölgenin tek atletizm pistinde skandal

Diyarbakır'da 2007 yılında hizmete giren ve 15 yıl garantili olan bölgenin tek tartan pisti s.o.s veriyor. Zeminde çatlakların oluştuğu trilyonluk tesis yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

A+A-

TRİLYONLUK YATIRIM NE HALE GELDİ

2007 Yılında Gençlik Ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından büyük paralar harcanarak yapılan ve bölgede tek olan Seyrantepe Spor Tesisleri'ndeki tartan pistte skandal.5 yıldan bu yana sporculara ve okullara hizmet veren pistte oluşan çatlaklar dikkat çekerken,trilyonluk yatırım alarm veriyor.

Türkiye atletizmine sayısız sporcu yetiştirmiş Diyarbakır'a yoğun girişimler sonucu kazandırılan atletizm pistinin bu kadar kısa sürede çatlaklar vermesi ve her bölgede boydan boya çatlak oluşması pisti kullanılmaz hale getirirken sporcu sağlığını da tehdit ediyor.

FİRMADAN NEDEN HESABI SORULMUYOR?

15 yıl garanti süresi olduğu belirtilen tartan zeminin acil olarak yüklenici firma tarafından değiştirilmesi gerekiyor.

Bunu için de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün acil olarak konuya müdahale etmesi gerekiyor. Ancak tesisteki skandal ortaya çıkmasına rağmen Genç Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün sessiz kalması tepki çekiyor. Yüklenci firma hakkında her hangi bir işlem yapılmaması da ayrıca düşündürücü olarak değerlendiriliyor.

HABERE YORUM KAT