1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bölgede 9 takımın gözü gurup kurallarında
Bölgede 9 takımın gözü gurup kurallarında

Bölgede 9 takımın gözü gurup kurallarında

Diyarbakır’ın 2 ve 3. ligdeki temsilcileri olan Amed Sportif Faaliyetler ve Diyarbekirspor’un yeni sezonda yer alacağı gruplar yarın belli olacak.

A+A-

Liglerin başlama tarihi de netleştirilecek.Spor Toto 2 ve 3. Lig grup kuraları, 30 Haziran Perşembe günü TFF'nin Riva'daki merkezinde çekilecek. Orhan Saka Salonu'nda gerçekleştirilecek kura çekimi saat 14.30'da başlayacak.

Kura çekiminde Amed Sportif Faaliyetler  ve Diyarbekirspor’un yer alacağı gruplar ve bu gruplardaki takımlar belli olacak. 36 takımdan oluşan 2.Lig 18’er takımlı Beyaz ve Kırmızı gruba ayrılırken,TFF yönetim kurulu kararıyla 3.Lig’de tutulan Cizrespor’dan dolayı 55 takımla oynanacak 3.Lig ise 18’er takımlı iki ve 19 takımlı bir gruptan oluşacak.

3.Lig’de 8 Doğu ve Güneydoğu takımı yer alıyor.Bu takımlar Diyarbekirspor,Van Büyükşehir Belediyespor, Dersimspor,Batman Petrolspor,Cizrespor,Elaziz Belediyespor,12 Bingölspor ve 24 Erzincanspor.Perşembe günü yapılacak grup kuraları çekiminde ayrıca 2.Lig ve 3.Lig’de 2016-2017 sezonu başlama tarihinin de netleşmesi bekleniyor. TFF’nin bu iki ligi Eylül ayı ilk haftasında başlatmayı planladığı ifade ediliyor.
 

HABERE YORUM KAT