1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bölge kulüpleri TFF ile masaya oturuyor
Bölge kulüpleri TFF ile masaya oturuyor

Bölge kulüpleri TFF ile masaya oturuyor

Spor Toto 3. Lig 2. Grup Play Off yarı final rövanş maçın da Yeni Diyarbakırspor A.Ş. aleyhine uzatma dakikalarında verdiği penaltı kararı ile saha olaylarına çakan tutup yeşil kırmızılı takımın da kupadan elenmesine neden olan hakem Hüseyin Sabancı'nın l

A+A-
6 Kulüp temsilcisi TFF ile görüşecek
 
Spor Toto 2. Lig takımı Amedspor ile bölgenin 3. lig takımları olan Yeni Diyarbakırspor A.Ş. Dersimspor, Cizrespor, Batman Petrolspor ile Van Velediyespor'un başkan ve yöneticilerden oluşan bir heyet bugün öğleden sonra TFF. Başkanı Yıldırım Demirören ve yöneticileriyle bir araya gelerek taleplerini dile getirecek. Bölge Kulüpleri, skandal hakem Hüseyin Sanabcı'nın lisansının iptalinin yanı sıra TFF'nin bölge kulüplerine olan bakış açısını değiştirmesini isteyecek.
 
“Sorunların çözümü için çalışacağız”
 
Amedspor Kulüp Eşbaşkanı İhsan Avcı, konuya ilişkin Özgür Haber'e yaptığı açıklamada,
“Yarın (bugün) Saat 46. 30'da TFF yöneticikleriyle bir araya gelerek sıkıntılarımız dile getireceğiz. Özellikle son Yeni Diyarbakırspor A.Ş. Denizli Büyükşehir Belediyespor maçındaki Hakem Hüseyin Sabancı'nın yanlı tutumundan dolayı lisansının iptali ve TFF'nin bölge kulüplerine olan yaklaşımlarını değiştirmesi konusunda talebimiz olacak.
 
Ayrıca bölge kulüplerinin sayısının arttırılması konusunda TFF yönetmenliklerinde bir takım değişiklere gidilmesi yönünde talebimiz olacak. Bunun yanı sıra Yeni Diyarbakırspor A.Ş. yöneticilerinin Hüseyin Sabancı'nın daha önce Diyarbakırsporu küme düşürdüğü ve bu hakemi istemedikleri yönündeki açıklamasının Merkez hakem Kurulu tarafından neden dikkate alınmadığını tartışacağız. Diyarbakır'a güzel haberlerle döneceğimize inanıyorum” dedi.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT