1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bölge kulüp taraftarlarıda çekiliyorlar
Bölge kulüp taraftarlarıda çekiliyorlar

Bölge kulüp taraftarlarıda çekiliyorlar

DİYARİNSESİ.ORG - ÖZEL HABER - Diyarbakır Azrailler Grubu, Liglerden çekilme kararını sonuna kadar desteklediklerini ve kendilerininde çok önemli karar alacaklarını duyurdular.

A+A-

Diyarbakırspor'un uzun yıllardır uğradığı haksızlıklar karşısında Liglerden çekilmesini açıklamasının ardından Azrailler Grubu karara destek verdiler.

Azrailler Grubu Başkanı Ramazan Tugay yaptığı açıklamada"Bu haksızlıkların artık sporla uzaktan yakından ilgisi yok. Bizler bu işlerin altından kesinlikle kasıt arıyoruz. Bizlerin süper ligden amatöre kadar düşüren faşist zihniyeti, bugün yeni bir dirilişi görünce paniğe kapıldılar. O kadar çirkin bir oyun oynanıyorki, tam da seçimlerin, barış sürecinin konuşulduğu günlerde bu provokatif tetikçi Hüseyin Sabancı'nın bu maça verilerek halkı isyan ettirmesi artık affedilecek bir durum değildir. Sabancı sadece bir tetikçidir, azmettirenler nerdeler, TFF, MHK neden sessiz.. Olay asla futbol falan değildir, bu bölgede futbolun bitirme, bizleri dışlama çabasına bizlerde artık kayıtsız değiliz. Takımımızın aldığı onurlu çekilme kararını sonuna kadar destekliyoruz. Böylesine onursuz liglerde piyon olacağımıza gerekirse gider kendi ligimizi kurar, onurlu bir duruş sergileriz. Dün Diyarbakır'da sahnelen oyun, önceden tezgahlanmış alçak bir senaryodur.

Biz taraftar dernelerininde bu yönde çok acil toplantılarımız olacaktır. Doğu, Güneydoğu taraftar dernekleri olarak önümüzdeki günlerde toplanarak federasyonlarımızı fesh etmeyi, Türkiye Liglerinden çekildiğimizi duyurmak dahil her türlü çözümüz masaya yatıracağız. Bu konuda ciddi görüşmelerimiz var. Sağolsun bir çok kent ve kulüplerden bizlere büyük bir destek söz konusu. Hafta içinde çok radikal kararlarımızı tüm kamoyuna açıklayacağız"

Diyarinsesi.org

Yasal Uyarı: haberlerimizi kaynak kullanmadan kullanamazsınız...

HABERE YORUM KAT