1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Böğürcü, 'Görevden alındığım doğru değil'
Böğürcü, 'Görevden alındığım doğru değil'

Böğürcü, 'Görevden alındığım doğru değil'

Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü'nün görevden alınması için kararname hazırlandığı ve Cumhurbaşkanı'nın onayına gönderildiği iddia edildi. Böğürcü ise yaptığı açıklamada, "Görevimin başındayım, haberler moral bozmaya yönelik" dedi.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürü'nden "görevden alma" iddialarına yanıt

Diyarbakır’da Emniyet Müdürü Halis Böğürcü'den görevden alındığı iddialarına yanıt geldi. 
Şehit polis Mehmet Uyar için düzenlenen cenaze töreninde konuşan Böğürcü ise hakkında çıkan haberlerin moral bozmaya yönelik olduğunu söyledi.


NTV'nin haberine göre, Böğürcü, "Görevimin başındayım. Görev velidiği gibi de alınabilir. moralimizi bozmaya yönelik bu haberler mücadele azmimizden bir şey eksiltmeyecek" diye konuştu. 


CUMHURBAŞKANI'NIN ONAYINA SUNULDU İDDİASI
Böğürcü'nün merkeze alınması ile ilgili kararnamenin hazırlandığı, onay için Cumhurbaşkanı'na gönderildiği öne sürülmüştü.


HDP’nin 5 Haziran’daki Diyarbakır mitingine bombalı saldırının failine, askerlik şubesine gitmesi için tebligat yapıldığı ancak kaldığı otel bilindiği halde işlem yapılmadığı iddia edilmişti.
Olayla ilgili soruşturmada iki emniyet başmüfettişi görevlendirilmişti. PKK’nın dağ kadrosunda bulunan Dedrettin Güçlü de Böğürcü'nün görev yaptığı dönemde Diyarbakır'da devlet hastanesinden firar etti.
Kobani eylemlerinde ise Diyarbakır'da 15 kişi hayatını kaybetmişti. (NTV)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler