1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Bodrum’da 'Anadolu Ateşi' rüzgarı
Bodrum’da 'Anadolu Ateşi' rüzgarı

Bodrum’da 'Anadolu Ateşi' rüzgarı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde gösteri yapan Anadolu Ateşi dans grubu, 15’inci yıla özel hazırlanan gösterileriyle izleyenleri büyüledi.

A+A-

Bodrum Kalesi Kuzey hendeğinde yapılan gösteriye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Anadolu Ateşi'nin 15’inci yılının kutlandığı gösteriyi izlemek için gelen vatandaşlar kapıda uzun kuyruklar oluşturdu.

Yaklaşık 3 saat süren gösteri öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Anadolu Ateşi'nin kurucusu Mustafa Erdoğan, yeni yapılacakları projeyi açıkladı. Erdoğan, Aspendos Antik Tiyatro'da üç boyutlu gösteri yapacaklarını ve bu projenin dünyada bir ilk olacağını ifade etti.


"ÇÖZÜM SÜRECİNİ DESTEKLİYORUM"


Gazetecilerin terör olaylarını sorması üzerine ise Erdoğan “Anadolu Ateşi bir barış projesidir. İçinde medeniyetler barışını anlatan binlerce yıl öncesinin güncellenmiş halidir. Bu topraklarda 24 ayrı etnik unsur yaşıyor. Binlerce kültür, uygarlık bu topraklarda kuruldu. Avrupa medeniyetini buraya borçlu. Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde çok güzel bir atmosfer varken maalesef bugünlerde çok korkunç şeyler yaşıyoruz. Bir an önce bunun bitmesini istiyoruz. Başından berri destekliyordum çözüm sürecini, ama güncelleştirilmesi ve yeniden projelendirilmesi gerekir. Antalya’da yaşıyorum, oraya gelen şehitlere yüreğimiz yanıyor” dedi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler