1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BM heyetinden Karacadağ kalkınma ajansına ziyaret
BM heyetinden Karacadağ kalkınma ajansına ziyaret

BM heyetinden Karacadağ kalkınma ajansına ziyaret

DİYARBAKIR- Birleşmiş Milletler (BM) Mukim Koordinatörü ve Kalkınma Programı Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra başkanlığındaki heyet, Karacadağ Kalkınma Ajansı'nı (KKA) ziyaret etti.

A+A-

KKA Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, ajansın kuruluş süreci, görevleri, bölgede desteklediği projeler, Diyarbakır ve Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisleri'nin faaliyetleri hakkında heyeti bilgilendirdi.

Görüşmede, Dr. Karakoyun, hükümetin son yıllarda bölgede yürüttüğü büyük yatırımlar ve bunların bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında yol açtığı etkiyi, GAP'ın bölgeye sağladığı katkılar ile tarım sektörünün bölgenin üretimi içindeki payı ve bölge istihdamı için taşıdığı önemi vurguladı. Teşvik paketinin bölge için getirdiği avantaj ve yatırımcıların yeni teşvik paketinden sonra Diyarbakır'a artan ilgisine değinen Karakoyun, TRC2 bölgesinin stratejik önemi ve yatırım avantajlarını anlattı.

Mukim Temsilci Kamal Malhotra, Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın daha önce BM Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği halinde bölgede bir takım ortak çalışmalar yaptığını öğrenmekten mutlu olduğunu dile getirdi. BM'nin bütün dünyada edindiği kalkınma ile ilgili tecrübeleri ajansla paylaşmak istediklerini bundan sonraki süreçte yapılabilecek ortak çalışmalar ve işbirlikleri için her zaman hazır olduklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT