1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bizim için en önemli marka barıştır
Bizim için en önemli marka barıştır

Bizim için en önemli marka barıştır

DİYARBAKIR - Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Remzi Can, Diyarbakır için en önemli markanın barış olduğunu söyledi.

A+A-

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan firmaların markalaşması ile ilgili DTSO'da Yerel Markaları Güçlendirme Projesi semineri düzenlendi. Seminere DTSO Başkanı Remzi Can, KOSGEB Başkan Başmüşaviri Halil Özgökçe, Türk Patent Enstitüsü Marka Uzmanı Bekir Güven ve çok sayıda yatırımcı katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan DTSO Başkanı Remzi Can, en önemli markanın barış olduğunu belirterek, "30 yıl süren çatışmaların ardından Diyarbakır'da umutlar yeniden yeşermeye başlamıştır. 21 Mart Nevruz Bayramı'ndan sonra yükselen barış umutları kaybettiğimiz umutları bizlere yeniden kazandırmaktadır. Nevruz alanında 2 milyon insan tek bir ses ile barış umutlarını dile getirmiştir. Bizim için en önemli marka barıştır. Yatırımcılarımızın kendi markalarını yaratması için ihtiyaç duydukları en önemli şey çatışmasız bir ortamdır. Barış üretime yol açar, üretim ise markaları yaratır. Kendini güvende hissetmeyen markalar yatırım yapamaz. Dünyada ve Türkiye'de en çok tanınan il Diyarbakır olduğundan dolayı bunu markalaştırıp en güçlü hale getirmemiz lazım.

Özellikle son dönemlerde fuarlarımızda barış sürecinin başlaması, huzur ve güven ortamı ile son bir hafta içerisinde ciddi bir şekilde firmalar bizi aramaya başlamıştır. Yatırımcı barışı sever, huzuru sever, parayı ve ekonomiyi sever. Bu süreci desteklememiz lazım. Bu süreç geliştiği müddetçe bölgenin önü açıktır, bölge 3 ile 5 yıl içerisinde şaha kalkacaktır. Türkiye 2023'leri değil, 2018'de ekonomisine kavuşacaktır. Özellikle bu süreçte ürkek olan yatırımcımız, kendi firmalarımız bu süreçte daha aktif olacaktır. Önleri açılan firmalar ciddi bir şekilde markalaşacaklardır. Firmalarımızı markalaştırmak için KOSGEB ile çalışmalara başladık” dedi.

KOSGEB Başkan Başmüşaviri Halil Özgökçe ise, Diyarbakır'ın kısa sürede Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Özgökçe, "Diyarbakır coğrafi, kültürel konumu itibari ile çok kısa zamanda mesafe alıp Türkiye'nin ekonomisine çok büyük imkanlar sağlayabilecek durumdadır. Her türlü imkanı buna müsaittir. Yeter ki biz el birliği içinde çalışalım” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT