1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bizim çocuklar ve Barışcan'dan barış çağrısı
Bizim çocuklar ve Barışcan'dan barış çağrısı

Bizim çocuklar ve Barışcan'dan barış çağrısı

Diyarbakır Söz TV' de 1997'de yılında başlayan "BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN" Bu yıl 19.sezonu Gala programı, Forum Diyarbakır AVM' den canlı yayınla Uzay TV ekranlarında izleyicisi ile buluştu.

A+A-

Barışcan abi ve Diyarbakır’lı çocuklar Türk Sat uydusu üzerinden ve D Smart Platformu ile  Tüm Türkiye ve Dünya çocuklarına seslendiler.

Programa katılan Özel Esenfen Koleji  öğrencileri  ve Barışcan Abi program boyunca  şarkıları, şiirleri, hazırladıkları resimleri ve etkinlikleriyle  barış ve sevgi mesajları verdiler.Programın başında ise Barışcan son günlerde artan şiddeti kınamak ve insanların bir arada beraber yaşaması gerektiğini anlattığı BİRLİK ŞARKISI ile izleyenlerin ve misafirlerlerin büyük beğenisini kazandı.
 
Diyarbakır’ın en büyük alışveriş merkezi  Forum AVM de yapılan bu canlı gösteride çocuklar şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi.


Programda yıl boyunca  Öğrencilerin Şarkı söyleme ve şiir okuma yetenekleri, Halk oyunları, dans, anasınıfı rontları, Skeç ve tiyatro gösterileri, İzcilik ve spor faaliyetleri, Belirli Gün ve Haftalar Kutlamaları, Proje ve performans sunumları , Resim ve el işi faaliyetleri sergileniyor , Okuma Bayramları, Ödül ve Sertifika Törenleri, Karne ve Kep Atma törenleri,   Sömestr Tatiline Giriş ve Yıl Sonu Şenlikleri' de  gerçekleştirile biliniyor. Ayrıca Sınıflar arası bilgi yarışmaları, Rehber öğretmenlerin velilere yönelik sınav ve eğitim konulu açıklamaları,  Yıl Sonu Resim Sergisi de bu program ile  daha geniş kitlelere izlettirile biliniyor.
 
  Siz de okulunuz öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ile birlikte bu programda yer alabilir ve tüm etkinliklerinizi bu programda  sergileyerek daha geniş kitlelere seslenebilirsiniz...

 

HABERE YORUM KAT