1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN 18.SEZON
BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN 18.SEZON

BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN 18.SEZON

Bizim Çocuklar ve Barışcan programında bu hafta 6-7 Aralık 2014 saat 10:30'da OKUL VE SINIF KURALLARI konusu işleniyor.. Haydi ekran başına !

A+A-

18.sezonu ile Uzay Tv ekranlarında cumartesi Pazar sabah saat 10:30 'da yayınlanan BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN programında bu hafta OKUL VE SINIF KURALLARI konusu işlendi. 

Programda  HAFTANIN ATASÖZÜ bölümünde  “Kurallara uymak insana saygıdır” , HAFTANIN DEYİMİ bölümünde ise  “okuldan ayrılmak /  okulu asmak (veya kırmak) /   sınıfta çakmak /  sınıfta kalmak” deyimleri ve açıklamları  yer aldı., Ömer Seyfetin'in “Yalnız Efe”  adlı kitabı HAFTANIN KİTABI olarak öğrencilere tavsiye edildi. 

HAFTANIN BİLMECESİ yien çok eğlenceliydi. Bir kovanda bin arı, bini çalışkan arı, balları baldan tatlı, canları candan tatlı: (cevap: Öğretmenler) , Ayrıca“Öğretmenin canı çekmesin diye”adlı HAFTANIN FIKRASI  işle çocuklar çok eğlenceli dakikalar geçirdiler.

 HAYVANLAR VE BİZ köşesinde en çabuk evcilleştirilebilen Köpek tanıtıldı. HAYDİ ŞARKI SÖYLEYELİM bölümünde ise Barışcan çocuklara KURALLAR adlı şarkısını öğretti ve program boyunca bu şarkıları çocuklarla birkaç defa söyledi.

Ayrıca TÜRKÇE, FEN BİLGİSİ, ve HAYAT BİLGİSİ dersleri köşelerinde ise yine sınıf ve okul kurallarıyla bağlantılı bilgiler verildi. Barışcan programın son bölümünde yurttan ve dünyadan özellikle çocukları ilgilendiren haberleri okudu. BİR DERNEK TANIYALIM köşesinde Okul Aile Birliği tanıtıldı., Okul ve sınıf kuralları ile süslenmiş AFİŞLER  VE SLOGANLAR ile program sona erdi.

HABERE YORUM KAT