1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Bize düşmanca davrandılar"
"Bize düşmanca davrandılar"

"Bize düşmanca davrandılar"

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor taraftarları dün Erzincan'da oynanan karşılaşmada canlarını zor kurtardılar.

A+A-

Erzincan Refahiyespor deplasmanında 1-1'lik biten maçın son bölümlerinde ev sahibi ekibin ağıza alınmayan küfür ve ırkçı tezahüratlarına maruz kalan Diyarbakırlı taraftarlar artık yeter dedi.

DOSTANE BAŞLADI AMA..

Azrailler 2.Başkanı Orhan Tuma, yaptığı açıklamada bu memlekette dostça maç izleyebileceğimiz, ırkçı olmayan bir kent yok mu? diyerek tepkisini dile getirdi. Tuma: "Erzincan'a dostluk için, kardeşlik tavırlarıyla gittik. Maç öncesi iki takımıda tribünlerimize çağırdık. Böylesine dostane başlayan bir maçın özellikle son 10 dakikasından sonra maalesef ev sahibi ekibin taraftarı bizlere çoluk çocuğumuza varana kadar bir insan evladının ağzına yakışmaz küfürler yağmaya başladı. Bu yetmezmiş gibi yine her zamanki gibi PKK Dışarı sloganlarıyla bizlere ırkçı bir tutum sergilediler. Bu olayları batıda yaşarken daha beterini maalesef kardeş bildiğimiz doğu illerinde görmek  çok utanç vericidir. Şeref tribününde oturan Valisi, Kaymakamı, Emniyet Müdürlerinin gözleri önünde cereyan eden bu davranışa hepsi seyrici kaldılar. Maç sonrası emniyetin kapıları erken açması nedeniyle çıkan arbede de bir çok arkadaşımız jop ve darba maruz kaldılar. İki arkadaşımızı gidip emniyetten çıkardık. 3 arkadaşımızı gelen joplardan dolayı hastanelik oldular, onları da mecburen gidip hastaneden çıkardık. Bir çok arkadaşımzın vücutlarında jop izleri mevcut, bunun adına ne insanlık, ne de dostluk denilemez. Biz özellikle son 3 yıldır gittiğimiz tüm deplasmanlarda dostluklarla dönüyoruz.

KENDİ ÜLKEMİZDE DÜŞMANCA TAVIRLAR

Diyarbakıra gelen taraftarları da başımızın üstünde ağırlarken, bizlere karşı yapılan düşmanca tavırları asla kabul etmiyoruz. Aynı ülkenin toprakları ve bayrağı altında sanki yabancı düşman kuvvetler olarak görülmemize artık birileri dur demeyecek mi?. Bu ülkede adalet varsa bu ırkçı tutum sergileyenlere gereken cezalar verilmediği sürece bundan böyle çok daha vahim olaylar olursa kimse şaşırmasın. Erzincan'da eğer taraftarımız sağduyulu davranmasa ve bizlerin gayreti olmasaydı olaylar çok daha büyüyecek ve vahim sonuçlar doğurabilirdi. Buradan özellikle TFF ve İçişleri Bakanlığımıza çağrıda bulunuyoruz, artık bizlere karşı bu Irkçı tutumdan vazgeçilsin, tekrarı durumunda gerekirse takımı ligden ve sahadan çekmeyi dahi yönetime ileteceğiz. Bu pis işlerin artık son bulmasını istiyoruz"

HABERE YORUM KAT