1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bismilli kadınlar erkekleri uyardı
Bismilli kadınlar erkekleri uyardı

Bismilli kadınlar erkekleri uyardı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi ile Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Bismil Kadın Meclis tarafından, ilçedeki esnaf kaldırım işgali ve çevre kirliliğine karşı uyardı.

A+A-

Havaların ısınmasıyla birlikte kaldırım işgalinin yaşandığı Bismil'de kadınlar esnafı dolaşarak çevre kirliliği ve kaldırım işgaline karşı çeşitli uyarılarda bulundu. Bismil Belediyesi ve BDP Kadın Meclisi tarafından yapılan ortaklaşma çalışmada Bismil Belediye Başkan Yardımcısı Songül Kaptan, BDP Kadın Meclisi'nden oluşan bir heyet, ilçedeki esnafları tek tek gezerek, çevre kirliliğine karşı broşürler dağıtırken, kaldırım işgaline karşı esnaf, kahve ve kıraathane işletmecilerine çeşitli uyarılarda bulundu. Esnaftan, kaldırım işgali konusunda hassasiyet göstermelerini isteyen Bismil Belediye Başkan Yardımcısı Songül Kaptan ve BDP Bismil Kadın Meclisi üyeleri, özellikle kadınların yürümekte zorluklar yaşadığını ifade etti.

Yönetime geldikleri günden bu yana kaldırım işgalinin yasakladıklarını belirten Bismil Belediye Başkan Yardımcısı Songül Kaptan, yaşanan kaldırım işgaliyle birlikte kaldırımlardan yürümenin mümkün olmadığını ve görüntü kirliliğine neden olduğunu söyledi. Defalarca yapılan uyarılara rağmen ilçe esnafın bu konuda hassasiyet göstermediğine dikkat çeken Kaptan, duyarlılık çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT