1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bismil'in kimseyle kavgası olmaz
Bismil'in kimseyle kavgası olmaz

Bismil'in kimseyle kavgası olmaz

Bismil Belediyespor'un 3 yıl önce mücadele ettiği Diyarbakır 2.Amatör Futbol Ligi'nden, 3 şampiyonluk yaşayarak Bölgesel Amatör Lig'e kadar yükselmesinde ve bu ligdeki ilk yılında da 3.Lig'in en büyük adayları arasında yer almasında büyük payı olan Kulüp

A+A-

Bismil Belediyespor'un 3 yıl önce mücadele ettiği Diyarbakır 2.Amatör Futbol Ligi'nden, 3 şampiyonluk yaşayarak Bölgesel Amatör Lig'e kadar yükselmesinde ve bu ligdeki ilk yılında da 3.Lig'in en büyük adayları arasında yer almasında büyük payı olan Kulüp Başkanı Remzi Sansarkan,hiçbir rakibi düşman olarak görmediklerini,mücadele alanı olarak sadece sahayı gördüklerini söyledi. Sansarkan,”Sporda rakibi düşman olarak görmek sporun doğasına aykırıdır. Tüm kulüplerle güzel ilişkilerimiz var. Yeni Diyarbakırspor maçında 1-2 kişinin yaptığı ve bizim taraftarı olduğunu düşünmediğimiz insanların yaptığı taşkınlığın faturası bize kesildi. Hiç hak etmediğimiz halde sahamız 4 maç kapatıldı.

'BİSMİL'E ZARAR VERMEYE HAKKIMIZ YOK'

Sanki Bismil Belediyespor herkesle kavgalı, taraftarı ve camiası yenilgileri hazmedemiyor gibi imaj yaratıldı. Bunu hak etmiyoruz. Böyle bir olay asla yoktur. Bismil'e gelen tüm takımları en iyi şekilde misafir etmişiz. Cezamız tamamlandıktan sonra da aynı anlayışı devam ettireceğiz.Bizim kavgamız ancak sahada nizami kurallar içinde maç kazanmak için olur,kırmakla,dökmekle,Bismil'e dost yerine düşman yaratmakla olmaz. Kim ne ekere onu biçer. Bismil'e zarar vermeye hakkımız yok. Bitime 4 hafta kaldı. Herkes maçlarını kazanmaya çalışacak,biz de bunun için mücadele edeceğiz.

'Y.DİYAR'LA KAVGAMIZ OLMAZ'

Yeni Diyarbakırspor yönetimiyle güzel ilişkilerimiz var. Ara transferde futbolcu aldık onlardan,bizden hiçbir bedel talep etmediler. Şimdi onlarla şampiyonluk için çekişiyoruz. Hedefe ulaşmak istiyoruz ancak bunu başaramazsak kim şampiyon olursa onu da kutlarız. Kimse bizi polemik ortamına çekemez. Ne Yeni Diyarbakırspor'la ne de başka takımla bizi birbirimize düşürmek isteyenler varsa heveslenmesinler, biz bu oyuna gelmeyiz. İki kulübün yönetimi ve camialar arasında hiçbir sorun yok. Kim çıkarsa çıksın bu takım Diyarbakır'dan olacak ve tüm kenti temsil edecek. Bizim dışımızda yaratılmak istenen sunni tartışmalara girmeyiz.” dedi.

HABERE YORUM KAT