1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bismil'in ilk özel okulu olan Nil Koleji kayıtlara başladı
Bismil'in ilk özel okulu olan Nil Koleji kayıtlara başladı

Bismil'in ilk özel okulu olan Nil Koleji kayıtlara başladı

Diyarbakır ve ilçelerinde eğitim faaliyeti gösteren Nehir Eğitim Kurumları'na bağlı Bismil Nil Koleji, 2013 – 2014 eğitim öğretim döneminde çevre düzenlemesinin tamamlanmasıyla en kısa sürede eğitime hazır hale gelecek.

A+A-

Okul inşaatı büyük oranda biten Bismil Nil Koleji, anasınıfı ve ilkokul ön kayıtlarına başladı. Bismil FEM Dershanesi'nde kayıt bürosu açan okul, ön kayıt için gelen talepleri karşılıyor.Nehir Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yılmaz Demir, Bismil'de yeni açılan okulla halka eğitim öğretim hizmeti götürebilmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

"Gelişen Türkiye ve Dünya'ya ayak uydurabilecek nesiller yetiştirmek maksadıyla sınıfları, laboratuvarları, oyun alanlarıyla Bismilimize yakışan modern bir bina ile hizmet verecek olmak bizleri ziyadesiyle bahtiyar etmektedir." diyen Demir, "Çocuklarını daha iyi bir eğitim almaları için çevre illere göndermek zorunda kalan veliler bu tür sıkıntılardan da kurtulmuş olacak. Alanında uzman öğretmen kadrosu, teoriden ziyade pratik hayat için donanımlı laboratuvarı, çok amaçlı toplantı salonu, akıllı tahta teknolojisiyle donatılmış sınıfları, sosyal hayatın bir parçası haline gelen yabancı dil eğitimi, sosyal bireyler yetiştirmek için kulüp faaliyetleriyle herkesin hayalindeki eğitimi sunacak olan Bismil Nil Koleji, Bismil'e ve bölgeye hayırlı olmasını temenni ederim." dedi.

HABERE YORUM KAT