1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bismil'e ceza müjdesi
Bismil'e ceza müjdesi

Bismil'e ceza müjdesi

Yeni Diyarbakırspor maçındaki olaylardan dolayı verilen 4 maçı tarafsız sahada oynama cezası,bu maçların Bismil'de seyircisiz oynatılması şeklinde değiştirildi. Böylece daha önce Mardin'de oynanacağı açıklanan Bismil Belediyespor-Kayapınar Belediyespor ka

A+A-

CEZA YİNE 4 MAÇ AMA

Amatör Futbol Disiplin Kurulu'nun (AFDK) verdiği cezaya itiraz eden Bismil Belediyespor'a olumlu haber Tahkim Kurulu'ndan geldi. Tahkim, AFDK'nın verdiği 4 maç saha kapatılarak bu maçların tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasını yine 4 maç olmak üzere seyircisiz olarak Bismil'de oynanması şeklinde düzeltti. Kararda,”Bismil Belediyespor Kulübü'nün, AFDK'nın 18.03.2013 tarihli ve E.2012-2013/1183, K. 2012-2013/1746 sayılı kararına itirazına dair Kurulumuzun E.2013/90 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde; AFDK'ca, Bismil Belediyespor Kulübü'ne saha olayları nedeniyle verilen 4 maç saha kapatma cezasının seyircisiz oynatılması cezası ile 1.500.-TL para cezasının, kurulumuzun saha olaylarına ilişkin içtihatları dikkate alınarak, 4 maç seyircisiz oynama cezası ve 1.500.-TL para cezası şeklinde düzeltilerek onanmasına oybirliği ile karar verilmiştir.” denildi.

'AVANTAJIMIZI TEKRAR KAZANDIK'

Bismil Belediyespor Kulübü Başkanı Remzi Sansarkan,cezanın bu şekilde düzeltilmesini sevindirici bulduklarını söyledi. Dışarıda seyircisiz oynamaları gereken Kayapınar Belediyespor ve Gercüş Bağlarspor maçlarını kendi sahalarında seyircisiz oynayacaklarını anlatan Sansarkan,”Seyircisiz de olsa maçları tarafsız saha yerine Bismil'de oynamamız avantaj olacak. Hem saha avantajına sahip olacağız,hem de maddi külfetten kurtulacağız. Kalan 2 maçlık cezamız da gelecek sezona sarkmış olacak. Tahkim'in kararından dolayı mutluyuz. Bu moralle kalan 4 maçımızı kazanmak istiyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT