1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bismil'de uyuşturucu ve hırsızlık tartışıldı
Bismil'de uyuşturucu ve hırsızlık tartışıldı

Bismil'de uyuşturucu ve hırsızlık tartışıldı

Bismil'de çalışma yürüten Nujin Kadın Merkezi, ilçede düzenlediği forum ile kumar, hırsızlık ve madde bağımlılığını tartıştı.

A+A-

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi bünyesinde çalışma yürüten Nujin Kadın Merkezi, Halil İbrahim Oruç Parkı'nda her hafta düzenlediği forum ile yeni konuları tartışmaya açıyor. Forumda, bu haftaki gündemde gündemine bölgede ciddi anlamda artan madde bağımlılığı, hırsızlık ve kumar gibi konular ele alırken, forum ilçede her geçen gün yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Foruma çok sayıda yurttaş katılırken, Bismil Nujin Kadın Merkezi çalışanı Sosyolog Melek Kızıl, madde bağılılığı, hırsızlık ve kumar gibi konuları içeren bir sunum yaptı. Bölgede madde bağımlılığının ciddi anlamda artış gösterdiğine dikkat çeken Kızıl, uyuşturucu ve madde bağımlılığının merakla başlandığını söyledi.

“Tuzağa düşürülüyorlar”

Madde bağımlılığının sığınak değil, bir tuzak olduğunu belirten Kızıl, “Madde bağımlılığı tuzağına en çok genç ve çocuklar düşürülüyor. Çünkü genç ve çocuklar hayır diyemiyor. Çok rahat bu tür bataklıklara düşürülebiliniyor. Gençliğin bu bataklıktan kurtulabilmesi için sorgulayan bir gençliğin olması gerekiyor. Bu anlamda gerçekten sorgulayabilen, kendini savunan, düşünebilen bir gençlik istiyoruz. İradesi kırılmaya müsait bir gençlik değil, kendi kararlarını verip yanlış olanı sorgulayan, irdeleye bilen toplumsal refleksler gösterebilen bir gençlik istiyoruz” dedi. Kızıl'ın ardından foruma katılan yurttaşlar düşüncelerini paylaştı.

Forum yurttaşların düşüncelerini paylaşmasının ardından sona erdi.

HABERE YORUM KAT