1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bismil'de temizlik seferberliği
Bismil'de temizlik seferberliği

Bismil'de temizlik seferberliği

Bismil Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü tarafından mahalle statüsüne kavuşmuş beldelerde temizlik seferberliği başlattı.

A+A-
Bu kapsamda Ambar ve Tepe Beldelerinde yıllardır birikmiş çöp ve molozları temizlendi. Büyükşehir Belediye yasasıyla birlikte mahalle statüsüne kavuşan Köy ve Beldelerde seferberlik ruhuyla hizmet götüren Bismil Belediyesi, Ambar ve Tepe beldelerinde temizlik seferberliği başlattı.
 
'Birlikte el ele vereceğiz'
 
Konuya ilişkin açıklama yapan Bismil belediye Eş Başkanı Cemile Eminoğlu, yıllardır hizmetten yoksun olan bu beldelerimizde yerel yönetim anlayışımızla Demokratik, Ekolojik, Cinsiyet Özgürlükçü paradigmayı esas alarak hizmetlerini halkla birlikte sürdüreceklerini belirterek, “Yurttaşlara “kendi evimizin temizliğine nasıl önem veriyorsak aynı duyarlılıkla yaşadığımız kentin temizliğine de göstermemiz gerekiyor. Yaşadığımız kent hepimizin içinde yaşadığı ortak bir evdir. Bu evin temizliği ve güzelleşmesi için halkımızla birlikte el ele vererek daha yaşanılabilinir modern bir statüye kavuşturabiliriz” dedi.
 
'Kampanyalar devam edecek'
 
2014 yerel seçimlerden bu yana Mahalle statüsüne kavuşmuş köy ve beldelerde rutin olarak temizlik çalışması yaptıklarını belirten Bismil Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Mahalle statüsüne kavuşmuş beldelerin kaliteli bir hizmete hasret kaldıklarını bu anlamda bu mahallelerimizde hijyen ve temizlik kültürünün geliştirilmesi için devamlı kampanyalar yapacaklarını kaydetti.
 
Kış mevsimiyle birlikte temizlik çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Temizlik İşleri Müdürlüğü, kış şartlarında çevre kirliliğinin arttığına dikkat çekerek, yaşanabilecek her hangi bir çevre kirliliğine karşı seferberlik ruhuyla her tarafta temizlik çalışması başlattıklarını kaydetti. 

HABERE YORUM KAT