1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bismil'de su sorunu çözülüyor
Bismil'de su sorunu çözülüyor

Bismil'de su sorunu çözülüyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Bismil Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından ilçeye içme suyu sağlayan 2 bin 500 metre ana hat su şebekesi yenilendi.

A+A-

Bismil Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından kulanım ömrünü tamamlanan 2 bin 500 metre içme suyu ana hattını yeniledi. Bismil Belediyesi tarafından yenilenen içme suyu ana hattı yüz yıldan daha uzun kulanım ömrü olan ve uluslararası standartlara uygun olduğu belirtilen Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü İrfan Aydın, su borularının yenilenmesiyle Bismil'in büyük bir ölçüde içme su sorununun giderileceğini söyledi. Aydın, “Bismil'in dörtte üçünün su ihtiyacını karşılayan içme suyu ana şebekesinin borularının değişimini gerçekleştiriyoruz.

Önceki borular çelik olduğundan dolayı ömürleri tamamlandı ve şuan kullanılamaz hale geldiği için 2 bin 500 metre isale içme suyu hattımızı PE 100 adı verilen polietilen borularla hattımızı yeniledik. İlçemizde ilk kez kullandığımız PE 100 adı verilen polietilen borular yüz yıldan daha uzun kulanım ömrü olan ve uluslar arası standartlara uygun bir şekilde üretilen borulardır. Şu aşamada döşeme çalışmalarımızın yüzde 90'ını tamamlamış bulunmaktayız. Bu projemizi birkaç gün içinde faaliyete geçireceğiz ve ilçemizde su sıkıntısı tamamen bitecektir” diye konuştu.