1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bismil'de şehiriçi yollar yenileniyor
Bismil'de şehiriçi yollar yenileniyor

Bismil'de şehiriçi yollar yenileniyor

Bismil Belediyesi, bozuk okul yolları, ana cadde ve kaldırım onarımı atağına geçti. Bismil’i ilk kez asfalt ile tanıştıran ve geçtiğimiz senelerde birkaç mahallede kilitli parke taşı döşemesini gerçekleştiren Bismil Belediye Başkanı Şükran Aydın, kı

A+A-

Kısa süre önce taş üretimine başlayan Bismil Belediyesi Fen İşleri Şantiyesi tarafından, bir yandan taş üretilirken, diğer yandan da bakımsız sokaklara taş döşemesi yapılıyor.

Hedefleri arasında Bismil’in neredeyse tüm sokaklarının yapımı olduğunu ancak yapılan hesaplar sonrasında ancak acili yet gerektiren yerlerin yapımına başlayabildiklerinin altını çizen Bismil Belediye Başkanı Şükran Aydın, yaklaşık 20 bin m2 okul etrafı ile 20 m2 mekan alanın yapımına başladıklarını belirtti.

 Caddeler baştan yaratılacak

 Son bir ay içerisinde Cahit Sıtkı Tarancı Lisesi, Fatih İlk Öğretim Okulu, Bismil Adliyesi arkası, Bismil Milli Eğitim Müdürlüğü arkası ile Atatürk İlk Öğretim Okulu önlerinin kilitli parke taşı ile döşendiğine dikkat çeken Aydın, “Çalışmalarımızda özellikle okullara öncelik verdik. Çünkü çocuklarımız kışın çok kötü koşullarda okullarına gitmek zorunda kalıyordu. Tabi hedefimiz tüm okul yollarının bir an önce yapılmasıdır” dedi.

Aydın, şu ana kadar 400 bin taş ürettiklerini ifade ederek, üretimlerinin devam edeceğini ve bir yandan da döşeme yapılacağını kaydetti. Çalışmalarını 2 ay içerisinde bitireceklerini hedeflediklerine dikkat çeken Aydın, Bismil’in ana caddesi olan İstasyon Caddesi, Bismil Lisesi, Kurtuluş İlk Öğretim Okulu, Akpınar Mahallesinde üç sokak, Diyarbakır’dan Bismil’e girişte yapımı hazırlanan park içi ile bozuk kaldırımların yapımına da bu hafta içerisinde başlanacağını söyledi.