1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bismil'de öğrencilere hediye kitap dağıtıldı
Bismil'de öğrencilere hediye kitap dağıtıldı

Bismil'de öğrencilere hediye kitap dağıtıldı

DİYARBAKIRn- Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde 60 öğrenciye hediye paketi, 200 öğrenciye ise kitap dağıtıldı.

A+A-

Bismil ilçesinde öğrencilere kitap ve hediyeler dağıtan Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) gönülleri eğitimi daha kapsamlı hale getirmek, kitap okumanın faydalarını anlatmak üzere 60 öğrenciye hediye paketi, 200 öğrenciye ise kitap dağıttı.

Bismil TEMA gönüllüsü Engin Akyol, ”Toplumsal duyarlılığı sağlamak ve bireyin toplumda değerli kılma adına 'Kitap bir ışıksa sende bir ışık yak' sloganı ile köy okullarına gittik ve yaklaşık olarak 200 kitap öğrencilere dağıtık. Onların eğitime olan bakış açısını değiştirme ve eğitimi onlara anlamlı kılmak için böyle bir çalışma gereği duyduk" dedi. 

Toplumsal olaylar yüzünden öğrencilerin korkularını yenmek ve eğitimi daha kapsamlı hale getirmek adına kitap okumanın faydalı olduğunu ifade eden Engin Akyol, ”Öğrencilerin hayatına ışık olduk. Kitapların yanı sıra ana okul ve ilkokul olmak üzere 60 öğrenciye hediye paketi de dağıtıldı. Bu hediye paketleri giyim, ayakkabı, kırtasiye malzemeleri gibi araç ve gereçleri kapsıyordu.

Öğrenciler hayatın farklı boyutunu ve çevreyi daha iyi tanıma adına onlara aynı zamanda çevre, doğa, erozyon ve yeşillik ile ilgili bir seminer verildi. Bu seminer doğrultusunda öğrenciler çevreyi daha iyi öğrenecek ve çevreyi koruma için gönüllü adayı olacaktır. Kampanya kapsamında Çöltepe ve Gültepe ilkokullarına gittik" diye konuştu. 

(HG-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT