1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bismil'de kış hazırlığı
Bismil'de kış hazırlığı

Bismil'de kış hazırlığı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi Su ve Kanal İşleri Müdürlüğü, kışa hazırlık çalışmaları kapsamında baca temizleme çalışmasına başladı.

A+A-

DİYARBAKIR  - Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi Su ve Kanal İşleri Müdürlüğü, kışa hazırlık çalışmaları kapsamında baca temizleme çalışmasına başladı. 

Bismil Belediyesi Su ve Kanal İşleri Müdürlüğü tarafından sonbahar mevsiminde başlatılan kışa hazırlık çalışması tüm hızıyla devam ediyor.

İlçeye bağlı 13 mahallede başlatılan çalışma kapsamında rutin olarak baca temizleme çalışması aralıksız sürüyor. Yağışların etkisiyle debisi artan kanalın tıkanmasına sebebiyet veren, çamur, mil ve benzeri tıkanıklıklara neden olan etkenleri ortadan kaldırmayı amaçlayan çalışma kapsamında ilçede oluşabilecek sel riskini azaltmayı amaçlanıyor.

Baca temizliğinin sonbaharda veya kış sonrası ilkbaharda rutin olarak yapıldığını belirten Su ve Kanal İşleri Müdürlüğü yetkilileri, yapılan çalışmanın sel baskınlarının önüne geçebilmek için en önemli çalışmalardan biri olduğunu açıkladı.


(RB-YRT-SO-Y)

HABERE YORUM KAT