1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bismil'de Ekinci depremi
Bismil'de Ekinci depremi

Bismil'de Ekinci depremi

Bismil Belediyespor'da başarılı bir grafik çizen teknik sorumlu Mikdat Ekinci'nin yönetim tarafından görevden alınması şok etkisi yarattı. Eski teknik direktörlerden Amir Kılıç göreve getirilirken,Ekinci'nin görevden alınmasında yönetimi aşan bazı baskıla

A+A-

KARARI İDMANDAN SONRA ÖĞRENDİ

Çimlendirilen Bismil İlçe Stadı'nda ilk maçını yarın Van DSİSpor'la yapacak olan Bismil Belediyespor'da bu maça 1 gün kala tüm spor kamuoyunu şaşkına çeviren bir gelişme yaşandı. Takımı Diyarbakır 1.Amatör Ligi'nde şampiyon yaparak Bölgesel Amatör Lig'e taşıyan ve bu ligin ilk 15 maçını da sahanın bakımda olması nedeniyle dışarıda oynamasına rağmen 26 puan toplayarak takımı zirve yarışının içinde tutan Mikdat Ekinci ile yollar sürpriz şekilde ayrıldı.

Yönetimin kararını takımın başında idman yaptıktan sonra öğrenen Ekinci, neye uğradığını şaşırırken,bu kararın alınmasında sportif etkenlerin değil,yönetimi aşan bazı baskı ve lobi faliyetleri olduğu iddia edildi.

'DEĞERLENDİRMEYİ KAMUOYU YAPSIN'

Şok etkisi yaratan bu karardan sonra teknik sorumluluk görevine Bismilspor'u daha önce 3.Lig'de çalıştıran Amir Kılıç getirildi.

Neden görevden alındığını bilmediğini belirten Mikdat Ekinci,Bismil Belediyespor'u kısıtlı imkanlarla son 2 yılda geldiği noktanın ortada olduğunu ve bu konudaki tüm takdiri kamuoyuna bıraktığını belirterek,belediye yönetimi ve diğer yetkililerle görüştükten sonra daha ayrıntılı açıklama yapacağını kaydetti.

HABERE YORUM KAT